Ilman Sebastianin pirteyttä ja hyviä lotkautuksia ja muita hauskuuksia talo olisi TODELLA tylsä ja minä lopettaisin tämän kauden katsomisen tähän!
Kuka jaksaa esimerkiksi katsella Annikan ja Mikaelin jatkuvaa kyhnäämistä? Lisäksi Mikaelin hiusten vääntämisneuroosi alkaa jo ärsyttää. Ja tyyppi saa muutenkin liikaa erivapauksia tuotannolta (esim. selviää asioista rangaistuksetta yms.). Mikaelilla on hieman kilahtanut tuo äänestystulos hattuun ja kuvittelee olevansa nykyään vähän muiden yläpuolella. Aluksi pidin hänestä, mutta en enää niin paljon. Annikasta en ole pitänyt alusta lähtien. Parina en pidä heistä kummastakaan!
Talon valovoimaisin asukas on ehdottomasti Sebastian, joka on erittäin persoonallinen ja omalaatuinen neitsyys-juttuineen! Sen lisäksi pidän Suvista ja Janicasta, koska hekin tuovat vähän äksöniä omalla tyylillään. Loput asukkaat eivät herätä juurikaan tunteita.
Harmi, että Suomen BB:ssä ei ole Roberton kaltaista seksikästä vanhempaa miestä. Olisi edes jotain silmäruokaa myös kolmekymppisille naiskatsojille. Mitkään hormonihirviöt eivät vedä yhtään puoleensa!
Tämä tuotantokausi on ehdottomasti paras ensimmäisen kauden rinnalla. Pari viimeistä kautta ei jaksanut enää seurata loppuun asti, koska taloon oli valittu vähä-älyisiä (tyhjänpäiväisistä asioista jauhajia) ja tylsiä tyyppejä, joilta ei onnistunut minkäänlainen normikeskustelu! Nyt sentään talossa on pitkästä aikaa kunnon keskusteluja jatkuvan ryyppäämisen ja lapsellisuuksien sijaan. Kuitenkin tämä porukka osaa myös pitää hauskaa kommunikoinnin ohella. Ensi kauden katson, jos sama linja asukasvalinnoissa jatkuu kuin tänä vuonna! Onko tuotantoporukka eri kuin viimeiset kolme vuotta, sillä sarja on selkesäti laadultaan tänä vuonna parempi...kaikin puolin?
Sebastian tuo taloon ELOA = voittaja!!!!
4
135
Vastaukset
- pikot
Sebastian viihdyttävä ja todella älykäs tyyppi, joten toivon hänen todella voittavan koko skaban! Sebastian , jollet olisi BB:ssä tuskin viitsisin katsoa koko ohjelmaa,
Kiitokset vielä medicinmanistä! - marianne.ii
Pidin muutaman vuoden taukoa BB:n katselussa siitä syystä, että taloon otettiin vähä-älyistä porukkaa, joka ei kyennyt minkäänlaiseen järkevään keskusteluun. Ohjelma muuttui pelkäksi kännikalojen ympärille rakennetuksi ohjelmaksi, jossa katsoja JOUTUI katsomaan hirveää sekoilua, typeryyttä ja aivottomuutta. Se oli aivan kauheaa. Tänä vuonna meinasin jättää väliin, mutta kuulin, että talossa on entisiä kausia järkevämpää porukkaa ja viinaa ei tuputeta samaan tahtiin kuin aiemmin.
Positiivinen yllätys oli, että talossa on Sebastianin kaltainen älykäs ja samalla ihanan omalaatuinen ja pirteän värikäs persoona. Pidän muutamia muitakin tyyppjä hyvinä keskustelijoina, kuten Suvia. Tällä kaudella keskustelut tuovat todellista nautintoa katsojalle. Tosin, Mikael tahtoo keskeyttää tarkoituksellisesti hyvät keskustelut ja siirtyä juuri sille aivottomalle linjalle, jota edellisvuosien BB oli aivan täynnä. Sebastian, jos kuka, ansaitsee voiton! - Sebastian ulos!
Älykäs? Totta tosiaan. Älykäs ihminenhän keksii että; "Hei, paskannetaan rosolliastiaan!" tai kysyy että; "Mikä sen e-pillerin tarkoitus oikein on?" tai saa päähänsä että; "Hei, rakennetaan minipäästäisen pönttö!". Minipäästäisen pönttö??? Juu, älykäs hyvinkin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455643Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3165471Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934681Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692511Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y92176Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt541945Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva181918Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu351883Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont331833Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi841762