Ilman Sebastianin pirteyttä ja hyviä lotkautuksia ja muita hauskuuksia talo olisi TODELLA tylsä ja minä lopettaisin tämän kauden katsomisen tähän!
Kuka jaksaa esimerkiksi katsella Annikan ja Mikaelin jatkuvaa kyhnäämistä? Lisäksi Mikaelin hiusten vääntämisneuroosi alkaa jo ärsyttää. Ja tyyppi saa muutenkin liikaa erivapauksia tuotannolta (esim. selviää asioista rangaistuksetta yms.). Mikaelilla on hieman kilahtanut tuo äänestystulos hattuun ja kuvittelee olevansa nykyään vähän muiden yläpuolella. Aluksi pidin hänestä, mutta en enää niin paljon. Annikasta en ole pitänyt alusta lähtien. Parina en pidä heistä kummastakaan!
Talon valovoimaisin asukas on ehdottomasti Sebastian, joka on erittäin persoonallinen ja omalaatuinen neitsyys-juttuineen! Sen lisäksi pidän Suvista ja Janicasta, koska hekin tuovat vähän äksöniä omalla tyylillään. Loput asukkaat eivät herätä juurikaan tunteita.
Harmi, että Suomen BB:ssä ei ole Roberton kaltaista seksikästä vanhempaa miestä. Olisi edes jotain silmäruokaa myös kolmekymppisille naiskatsojille. Mitkään hormonihirviöt eivät vedä yhtään puoleensa!
Tämä tuotantokausi on ehdottomasti paras ensimmäisen kauden rinnalla. Pari viimeistä kautta ei jaksanut enää seurata loppuun asti, koska taloon oli valittu vähä-älyisiä (tyhjänpäiväisistä asioista jauhajia) ja tylsiä tyyppejä, joilta ei onnistunut minkäänlainen normikeskustelu! Nyt sentään talossa on pitkästä aikaa kunnon keskusteluja jatkuvan ryyppäämisen ja lapsellisuuksien sijaan. Kuitenkin tämä porukka osaa myös pitää hauskaa kommunikoinnin ohella. Ensi kauden katson, jos sama linja asukasvalinnoissa jatkuu kuin tänä vuonna! Onko tuotantoporukka eri kuin viimeiset kolme vuotta, sillä sarja on selkesäti laadultaan tänä vuonna parempi...kaikin puolin?
Sebastian tuo taloon ELOA = voittaja!!!!
4
115
Vastaukset
- pikot
Sebastian viihdyttävä ja todella älykäs tyyppi, joten toivon hänen todella voittavan koko skaban! Sebastian , jollet olisi BB:ssä tuskin viitsisin katsoa koko ohjelmaa,
Kiitokset vielä medicinmanistä! - marianne.ii
Pidin muutaman vuoden taukoa BB:n katselussa siitä syystä, että taloon otettiin vähä-älyistä porukkaa, joka ei kyennyt minkäänlaiseen järkevään keskusteluun. Ohjelma muuttui pelkäksi kännikalojen ympärille rakennetuksi ohjelmaksi, jossa katsoja JOUTUI katsomaan hirveää sekoilua, typeryyttä ja aivottomuutta. Se oli aivan kauheaa. Tänä vuonna meinasin jättää väliin, mutta kuulin, että talossa on entisiä kausia järkevämpää porukkaa ja viinaa ei tuputeta samaan tahtiin kuin aiemmin.
Positiivinen yllätys oli, että talossa on Sebastianin kaltainen älykäs ja samalla ihanan omalaatuinen ja pirteän värikäs persoona. Pidän muutamia muitakin tyyppjä hyvinä keskustelijoina, kuten Suvia. Tällä kaudella keskustelut tuovat todellista nautintoa katsojalle. Tosin, Mikael tahtoo keskeyttää tarkoituksellisesti hyvät keskustelut ja siirtyä juuri sille aivottomalle linjalle, jota edellisvuosien BB oli aivan täynnä. Sebastian, jos kuka, ansaitsee voiton! - Sebastian ulos!
Älykäs? Totta tosiaan. Älykäs ihminenhän keksii että; "Hei, paskannetaan rosolliastiaan!" tai kysyy että; "Mikä sen e-pillerin tarkoitus oikein on?" tai saa päähänsä että; "Hei, rakennetaan minipäästäisen pönttö!". Minipäästäisen pönttö??? Juu, älykäs hyvinkin...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753487
- 622654
- 782453
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582348Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912287- 421813
- 441729
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1981673Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141393EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481360