..ja miten se voisikaan, kun törkeästi tein. Rakastan sinua niin paljon, että annan mahdollisuuden uuteen onneesi ja lopetan toivomisen yhteenpaluustamme.
Siihen olisi tarvittu molempien uskoa, luottamusta ja näkemystä, että meidät on toisillemme tarkoitettu. Uskot, että kestän tämän ja olen vahva. Olet väärässä.
Luottamus ei palautunut..
5
454
Vastaukset
- Ristiriitaa kovasti
Jos kovasti rakastaa ja silti tekee törkeästi ... ne ei jotenkin sovi yhteen.
Useimmiten varmaan menee niin että kun pettää toisen luottamuksen niin sitä on liki mahdoton saada palautettua, ainakin sen eteen pitää tehdä lujasti töitä.
Kuinka kovasti sinä yritit ?
Olisi pitänyt ehkä ajatella asioita aikaisemmin, kestävyyttä ja vahvuutta ennenkuin aloit toimimaan törkeästi.
Ajattelitko koskaan hänen vahvuuttaan, kestämistään ja jaksamistaan ?
Viesti vähän kielii että olet enemmän keskittynyt itseesi kuin siihen toiseen henkilöön. - mitä teit
saadaksesi luottamuksen palautettua vai teitkö mitään ?
- Mikä saa tekemään
törkeyksiä ihmiselle jota rakastaa " niin paljon " ?
Sinä sitten tärväsit sen uskon, luottamuksen ja näkemyksen pettämällä luottamuksen ?
Miksi ihmeessä ? - Kuitenkin olet
tarpeeksi vahva tekemään törkeyksiä ?
- Sanoisin kyllä niin
että tuskin on enää sinun vallassasi antaa hänen menä vaan sinä joudut vain toteamaan että hän meni koska kerran itse kerrot pettäneesi luottamuksen.
Sen jälkeen on mahdollisuudet useimmiten aika vähissä.
Järjen käyttö lienee sallittua ennen niitä törkeyksiäkin.
Toivottavasti sentään osasit edes pyytää anteeksi törkeyksiäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?712406Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411173Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1755095Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283709Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963544Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss473094Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082829Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132358Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie392138Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191955