..ja miten se voisikaan, kun törkeästi tein. Rakastan sinua niin paljon, että annan mahdollisuuden uuteen onneesi ja lopetan toivomisen yhteenpaluustamme.
Siihen olisi tarvittu molempien uskoa, luottamusta ja näkemystä, että meidät on toisillemme tarkoitettu. Uskot, että kestän tämän ja olen vahva. Olet väärässä.
Luottamus ei palautunut..
5
429
Vastaukset
- Ristiriitaa kovasti
Jos kovasti rakastaa ja silti tekee törkeästi ... ne ei jotenkin sovi yhteen.
Useimmiten varmaan menee niin että kun pettää toisen luottamuksen niin sitä on liki mahdoton saada palautettua, ainakin sen eteen pitää tehdä lujasti töitä.
Kuinka kovasti sinä yritit ?
Olisi pitänyt ehkä ajatella asioita aikaisemmin, kestävyyttä ja vahvuutta ennenkuin aloit toimimaan törkeästi.
Ajattelitko koskaan hänen vahvuuttaan, kestämistään ja jaksamistaan ?
Viesti vähän kielii että olet enemmän keskittynyt itseesi kuin siihen toiseen henkilöön. - mitä teit
saadaksesi luottamuksen palautettua vai teitkö mitään ?
- Mikä saa tekemään
törkeyksiä ihmiselle jota rakastaa " niin paljon " ?
Sinä sitten tärväsit sen uskon, luottamuksen ja näkemyksen pettämällä luottamuksen ?
Miksi ihmeessä ? - Kuitenkin olet
tarpeeksi vahva tekemään törkeyksiä ?
- Sanoisin kyllä niin
että tuskin on enää sinun vallassasi antaa hänen menä vaan sinä joudut vain toteamaan että hän meni koska kerran itse kerrot pettäneesi luottamuksen.
Sen jälkeen on mahdollisuudet useimmiten aika vähissä.
Järjen käyttö lienee sallittua ennen niitä törkeyksiäkin.
Toivottavasti sentään osasit edes pyytää anteeksi törkeyksiäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 425807
Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?795496Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.2475321Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️494669Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k274566Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1773914- 1343424
Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!283116Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.233095Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan
Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe42491