Lähdössä paikkaan nimeltä Marsa Alam ja hotelli Lamay Resort, josta ihmisillä erisuuntaisia kokemuksia. Aikaisemmin ollut Hurghadassa sekä Makadi Bayssa, enkä usko Marsan olevan sen kummempi tavallisen lomailijan kannalta. Aurinkoa, kirkkaita värejä ja tummia, samettipintaisia yötaivaita löytyy näistä jokaisesta ja enempää en tarvitse. Tärkeintä on oma suhtautuminen asioihin ja niiden sujumiseen. Jos pelkää vatsatauteja,niin silloin on parempi pysyä kot suomessa.
Kolmas matka Egyptiin
4
251
Vastaukset
- jahnet
Tulitko vain ilmoittamaan , että olet menossa reissuun? No ei kait siinä.... hyvää matkaa.
- Vertainen
Ehkä oli jonkinlainen rohkaisu niille, jotka lukevat näitä palstoja ja tekevät matkapäätöksensä kommenttien perusteella.
- Luxoriin mä kaipaan
Milloinkahan pääsee taas Luxoriin lentäen Suomesta. Nyt täytyy mennä Hurghadaan ja sieltä 4-5 tunnin bussimatka kohteeseen. Luxoriin kannattaa mennä suoraan matkalle. siellä riittää näkemistää ja kokemista pidemmäksikin aikaa. Viikko on melkeimpä liian lyhyt aika Luxorissa vietettäväksi.
Mukavat ja halvat ravintolat Luxorissa: King Tut, Ali Baba ja Sinbad. - Turisti.
Oikein hyvää ja nautinnollista matkaa.
Vahinko, että Alma Tourin listoilla ollut Coral Bay ei ole minkään matkatoimiston listoilla. Siellä oli todella rentouttavaa.
Viettäkää ihanaa aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681428
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä411019Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38725- 14650
- 37637
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä28632Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver20622Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30577Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17573