Lähdössä paikkaan nimeltä Marsa Alam ja hotelli Lamay Resort, josta ihmisillä erisuuntaisia kokemuksia. Aikaisemmin ollut Hurghadassa sekä Makadi Bayssa, enkä usko Marsan olevan sen kummempi tavallisen lomailijan kannalta. Aurinkoa, kirkkaita värejä ja tummia, samettipintaisia yötaivaita löytyy näistä jokaisesta ja enempää en tarvitse. Tärkeintä on oma suhtautuminen asioihin ja niiden sujumiseen. Jos pelkää vatsatauteja,niin silloin on parempi pysyä kot suomessa.
Kolmas matka Egyptiin
Mantereet matkannut
4252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tulitko vain ilmoittamaan , että olet menossa reissuun? No ei kait siinä.... hyvää matkaa.
Ehkä oli jonkinlainen rohkaisu niille, jotka lukevat näitä palstoja ja tekevät matkapäätöksensä kommenttien perusteella.
Milloinkahan pääsee taas Luxoriin lentäen Suomesta. Nyt täytyy mennä Hurghadaan ja sieltä 4-5 tunnin bussimatka kohteeseen. Luxoriin kannattaa mennä suoraan matkalle. siellä riittää näkemistää ja kokemista pidemmäksikin aikaa. Viikko on melkeimpä liian lyhyt aika Luxorissa vietettäväksi.
Mukavat ja halvat ravintolat Luxorissa: King Tut, Ali Baba ja Sinbad.
Oikein hyvää ja nautinnollista matkaa.
Vahinko, että Alma Tourin listoilla ollut Coral Bay ei ole minkään matkatoimiston listoilla. Siellä oli todella rentouttavaa.
Viettäkää ihanaa aikaa.