Teroille, kun täällä niin innokkaasti kehuvat ettei ne toyotat hajoa. Tänään näkyi taas päivällä kehä-3:lla tumman sininen taksi hiace olevan konepelti pystyssä bussipysäkillä länteenpäin mentäessä. Kuski istui autossa kännykkään puhumassa. Hiacessa oli hätävilkut päällä. Muuten olisin kuvitellut että odotti asiakasta. Hiace seisoi ennen koivuhaan liittymää olevalla pysäkillä. Olikohan tullut huoltotunnit täyteen, vai mistäköhän kiikasti
pieni muistutus.
eihän ne toyotat
30226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Jo on epätoivoista. Taitaa Citikan pitämisessä mennä hermotkin kun näkee ja kuvittelee olemattomia. Vai kännissäkö ajelit.
Hiace palanut ohjaamostaan Tokmannin varaston kohdalla Hyvinkääntiellä
Oli ajettettu 5000 km eikä muistettu vaihtaa moottoria,vaihteistoa,alustaa ja jarruja.
Tuli loppu ja täystuho.
Näin tapauksen mutta ikävä kyllä kyseessä oli Citroen boxer savu nousi auton alta
ja hätävilkut sykki epätahtiin ..
Ei muuten ollut. Erotan kyllä hiace-rimpulan boxterista. Mutta sinulla taitaa pahasti näössä olla vikaa.
Niin näkyi palavan valkoinen hiace Tuusulanväylän rampissa koivuhaassa lauantaina aamuyöllä. Oli kuski jättänyt hiacen palamaan tienvarteen, kun poliisit ja palokunta saapui paikalle. Oliskohan ollut juovuksissa, vai oliko vähän kärytellyt meamfetamiinia, kun ei malttanut odottelemaan jäädä. tai sitten ajatteli ottaa vakuutusyhtiöltä rahat pois, kun se hiacen valmistuskin lopetetaan. Näin on nopein tapa myydä se pommi. Oli tarpeeksi selvä valokuva vartti-lehdessä palavasta tojotasta, ettei ole erehtymisen vaaraa
Kuvitteletko usein olevasi koira? Minä itse kuvittelen niin aika usein,se on todella mukavaa; olisi tosi kivaa kun saisi viettää päivä makaillen pitkin pituuttaan ja ruokaa tulis säännöllisesti ei tarvitsisi tehdä muuta kuin haukkua vieraita ja kopikseni minä haluaisin ruostuneen Toyotan.
Mikä ettei rotukoiralla on tosi hyvät oltavat toisin kuin sinulla
koira hylkiö vähän kuin olisi citikan omistaja
Ei tuo suomen kieli ihan vieläkään onnistu.
Koirahylkiö. Ei koira hylkiö.
Viimasuoja. Ei viima suoja.
Tuon vatipään osaat kirjoittaa oikein. Ilmeisen tuttu juttu sinulle.
Ei nämä kirjoitusvirheet (ei kirjoitus virheet) sinäänsä haittaa. Ne vain hauskasti paljastavat sinut. Osoittaen samalla, että näitä Citroenvastaisia (ei Citroen vastaisia) kirjoittajia on vain muutama. Toki sitäkin ahkerampi ja katkerampi..
Toyoterot korjailee.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9925691
koirahylkiö , koira hylkiö molempi oikein
kirjoitusvirheet. Ei kirjoitus virheet!
Kertovatko lukuisat kirjoitusvirheet ja tekstin sisällön hukkuminen huonoon ulosantiin jotakin näiden terojen lahjoista?
Kenties.
Kannattaa vertailla keskenään kirjoituksia, joissa haukutaan Citroenia ja niiden omistajia niihin kirjoituksiin, joissa Citroen esitetään myönteisessä valossa.
Kohta yksi teroista (jompi kumpi heistä) yrittää tekeytyä Citroenin omistajaksi ja kirjoittaa tahallaan väärin :)
Taidat olla niitä "omaan kehityneen psykologisen silmän"
jotenkin tuntuu että nämä kirjoitukset ovat tarkoitettu juuri sinunlaisille
osaajille jotka eivat erota kirjoitusvirhettä veätyksestä..
No tulihan se teron tahallaan väärin kirjoitettu..
Aavistin siis oikein.
Huonon suomen kielen lisäksi tarve kritisoida toisenlaisen autonvalinnan tehneitä kertoo myös paljon. Älykkyydestä tuskin kuitenkaan?
on sinun ÄÖ? kun jatkuvasti lähet vedätykseen mukaan..
ÄÖ on ainaski 189 ja oon Mensan vapaajäsen
Vedätykseen mukaan? Onko se vedätykseen mukaan menemistä, jos kummastelee joidenkin tarvetta arvostella ja haukkua muita ihmisiä ja heidän valintojaan?
Siis arvostella haukkuen ja solvaten.
Omaa älykkyysosamäärääni en ole mitannut.
Osoittaako sinusta korkeaa älykkyyttä solvata muita. Tai vedättää, kuten asian itse ilmaiset?
Järkensä menettäneet on vapautettu jäsenmaksuista sillä on järjetöntä järjettömältä periä jäsenmaksuja sehän olisi ihan hullua.
Näinhän se on, ennen oli nhullut hulluja ja nyt je ovat vain ajatusrajoitteisia.
tänän mittasin sen ÄO uudelleen ja se oli nuossu jo 197
Se ÄO ei ole sama kuin vyötärön ympärys...
mittari millä sen ÄO voi mitata ja se oli tänän 197/170
Elikkä vanhan venäläisen sananlaskun mukaan "mikä on bodissa on päästä pois".
Olet näköjään mitannut verenpaineesi. Ei sinulla mitään hätää jos vain verisuonet päässäsi kestävät
197 pituus 170 paino citikan penkit retkahtaa..
mulla on toyota carinaE eikä oo mitän vikaa penkissä tai muuten
Varokaa niitä holtittomasti luisuvia tojoja.
http://www.youtube.com/watch?v=xbcEPcJul4Y
Talvikelillähän ei sitikat luistele ne ei yksinkertaisesti kulje minnekkään.
Oletpa kateellinen talvitestien menestyjälle.
Kuinkahan heikko itsetunto mahtaa olla ihmisillä, jotka eivät kestä sitä, että kaikki eivät aja sillä "markkinajohtajalla", vaan valitsevat autonsakin aivan oman makunsa mukaisesti, eivätkä kavereiden ja myyntitilastojen mukaan. Saakohan siihen vertaistukea tai jotain muuta hoitoa?