Täälläkin on ollut ihan aiheellista polemiikkia Saabin esittelytilaisuukista Euroopassa että miksi, tässä muutamia vastauksia:
http://inside.saab.com/saab-dealer-tour-in-germany-continues/
Monissa maissa diesel on yhtä kallista tai jopa kalliimpaa kuin bensa, joten autot bensakoneilla kuten Saab 9-4x kiinnostavat ostajia.
http://inside.saab.com/saab-dealer-tour-in-germany-continues/
Monissa maissa diesel on yhtä kallista tai jopa kalliimpaa kuin bensa, joten autot bensakoneilla kuten Saab 9-4x kiinnostavat ostajia.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tässä polttoaineiden hinnat eri EU-maissa, päivitys viikottain.
http://www.trafikken.dk/wimpdoc.asp?page=document&objno=14758
Saabillahan on myös "trifuel" mallit erilaisille polttoaineille.
Saab tuntuu toimivan joka polttoaineella, hiiltä ja plutoniumia lukuunottmatta ;)
Saab ei toimi millään polttoaineella!
Saab on ikiliikkuja, ei niistä pääse eroon tässä maailmassa. Jatkuvasti niitä näkee liikenteessä.Tuskin loppuu edes jos tulee maailmanloppu, niin ei Saabit mihinkään häviä.
Vai että oikein i k i l i i k k u j a, se on kova juttu ... koulussa ne opetti että toisen asteen ikiliikkuja on mahdoton. Mutta näköjään mikään ei ole mahdotonta Trollhättanin päteville insinööreille.
Samma här
Saab toimii jopa niillä millä toyota ei
Ne on sitten iki-liikkujoita kun ei tarvii minkäänlaista löpöä, nimittäin just äsken tuli yks Saab vastaan kirkolla pirunmoista vauhtia tulikin ! Nyt sekin on sitten keksitty !
Saab on haluttu auto myös keskieuroopassa
Trolli otti tästä linkistä kuvia ja keksi taas päinvastaisia satujaan omissa nimissään tietysti lähdettä mainitsematta. Munatonta ja typerää touhua, ei järki paljon päätä pakota.
Trolleilta ei voi odottaa että a) tuntisivat tämän palstan sääntöjä b) tuntisivat tekijänoikeus sääntöjä.
Tai kielioppia
Niin on kuin sika pienenä !
http://saab-rover-blog.net/2011/11/11/neues-zu-saab-11-11-2011/
saada. Kolmiovinen Kombi Coupe pikku spoikka taakse musta väri. Keulalle 225 KW nelosmylly taakse 100 kW sähköinen voimansiirto. Se on siinä.
Yrittöämien palkitaan, ennemmin tai myöhemmin
Eikös nuo Biofuelitkin ole kovin kysyttyjä nykypäivänä?
Ranskan turneeseen päivitystä:
http://inside.saab.com/an-update-from-saabs-tour-de-france/
Jatkuu....
Ps. Toinenkin Granlund veti kiekossa ilmaveivit. Tarttis kieltää sählyn peluu kiekossa !
Hyvältä näyttää
näyttää pirun hyvältä