Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

seksiä 60+ ukolle

Mistähän tällainen 60 ukko löytäis salarakkaan ? Vaimoa ei enää seksi kiinnosta ja treffipalstoilla kaikki vanhemmat naiset hakee vain tanssi tai teatteriseuraa ja muistavat aina sanoa,että seksi ei pääasia.Haluaisin löytää 60-80v naisen jonka luona vois silloin tällöin käydä namuttelemassa ilman mitään vaki seurustelua.Minulle kelpaa laiha tai lihava,ulkonäöllä ei merkitystä kunhan vain seksi kiinnostaa.Tällä ikää ei jatkuva runkkailukaan jaksa innostaa.
201169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Olerkos mistäpäin??Tosin en kaikilta osin täytä kriteereitäsi, mutta...

Äänestä

heissan sinä ukkonen, olen 63vuotias ja olen vailla petikaveria, mistäs päin sinä olet?
odotan innolla vastausta.

Äänestä
  • Moi terttu 696969!
    Olen uudenmaan alueella ,entä sinä?

    Äänestä

  • +60ukm kirjoitti:

    Moi terttu 696969!
    Olen uudenmaan alueella ,entä sinä?

    olen varsinais-suomesta, laitilasta päin entä sinä? olen kiimainen terttu joka kaipaa elämäänsä tuollaista körilästä joka voi antaa munaa päälle. olen vielä ihan terhakka petikaveri joka tykkää roolileikeistä.

    Äänestä

  • terttu696969 kirjoitti:

    olen varsinais-suomesta, laitilasta päin entä sinä? olen kiimainen terttu joka kaipaa elämäänsä tuollaista körilästä joka voi antaa munaa päälle. olen vielä ihan terhakka petikaveri joka tykkää roolileikeistä.

    Tamperereellakin olisi halukas kuuskymppinen mies, vielä pelittää.
    Löytyykö täältä päin vastaavanlaista naista halukasta...

    Äänestä

Olen nuorempi, mutta kovassa puutteessa jatkuvasti, sillä 40v mieheni ei ole kiinnostunut juuri seksistä. Edellisestä kerrasta pari viikkoa :(

Äänestä
  • hhmm, täällä olisi intohimoinen mies, jolla riittää himoja sinullekin ; )
    Mistäpäin sut löytää? T. m39v.

    Äänestä

Onhan meitä viriileitä vapailla markkinoilla olevia kunnon miehiä joilla toimiva mela joka tuottaisi suht saman ikäisille naisille mahtavan nautinnon. Vaikeutena on vaan löytää sopusuhtaisen vartalon, vyötärön omaavaa siistiä naista mukaan eroottisiin leikkeihin, missä olette?

Äänestä
  • Meitä kuudenkympin rajoilla olevia miehiä taitaa olla paljon, joilla ei enää kotona ole seksiä tarjolla. olult enää vuosiin. Aika ahdistavaahan se on puutteessa elellä, kun vielä homma pelaisi vaikka kuinka. Ja kun asennekin on kohdallaan ja naisen huomioiva niissä jutuissa. Mikään muu ei olekkaan vaikeaa, kun lähiseudulta sopivan naisen löytyminen pieniin helliin hetkiin joskus.

    Äänestä

  • "Onhan meitä viriileitä vapailla markkinoilla olevia kunnon miehiä joilla toimiva mela joka tuottaisi suht saman ikäisille naisille mahtavan nautinnon. Vaikeutena on vaan löytää sopusuhtaisen vartalon, vyötärön omaavaa siistiä naista mukaan eroottisiin leikkeihin, missä olette?"

    Vyötärö on niin hukassa kuin olla ja voi! Mutta hukassa on myös 50-60v. miehet jotka ei sitä vyötäröä vaadikkaan. Nuoret kollit ei kiinnosta (itse olen 49 v.). Niitä kyllä löytyisi. Kypsässä iässä olevat miehet taitaa jahdata vaan nuoria tyttöjä. Onko näin?

    Äänestä

Itse olen 50v. nainen. Itsestäni huolta pitävä, usein kauniiksi sanottu, mutta kylläkin pyöreä (joka siis tarkoittaa vaihtelevasti n. /- 10kg ylipainoa, ei mitään "ameriikanmallia")
Kaipaan kovasti seksiä ja myös sitä läheisyyttä. Kostun hyvin, ilman liukasteita. En ole kiinnostunut itseäni kovasti nuoremmista miehistä, joita siis tuntuu olevan tarjolla. Ikäiseni (joiksi siis lasken myös 10v.) ei tunnu itsestäni kuitenkaan kiinnostuvan? Ravintolassa, risteilyllä tms. ikäiseni miehet pommittavat 25vuotiaita (valikoiden heistäkin vain kauniita) nuoria naisia, jotka suorastaan vaivautuvat "pappojen" yrityksistä.
Jos olenkin löytänyt itseeni ihastuneen ikäiseni "taitavan" ja kypsän miehen, valitettavasti viriiliys on jäänyt halujen ja käsipelin tasolle.Sekin kyllästyttää, sillä suu ja sormileikit on kivaa esileikkiä, mutta lopulta haluaisin kaiken johtavan kuitenkin perinteiseen rakasteluun, jota ei siis saavuteta.
Missä ihmeessä te ikäiseni viriilit miehet, jotka haluatte ikäistänne seuraa (viagralla tai ilman, ei väliä) oikein olette??? Huolisin heti! En ole ronkeli miehen ulkonäön suhteen, perussiisteys ja puhtaat hampaat suussa riittää.
Toki haluaisin myös Sinusta seurustelusuhteen (en siis salarakasta) ja hyvän ystävän, mutta seksinpuute on ollut se, jonka vuoksi muutamat kohdalle osuneet miessuhteet viime vuosina olen pistänyt poikki.

Äänestä

Täällä samoja haaveita, liian vähän erotiikkaa ei niinkään pelkkää rakastelua vaan haluaisin antaa ja saada hyväilyjä ja hierontaa. Ja jotain hauskoja eroottisia leikkejä en tosin ole koskaan saanut niitä kokea, mutta jospa nyt onnistuisi. Siis minäkin olen Uudeltamaalta 62 mies varattu, mutta ilman tyydyttävää erotiikkaa elävä. Onko sellaisia ikäisiäni naisia missään olemassa vai kaikkiko haluavat vain teatteria ja korkeintaan tanssia. Jos sinulla olisi samoja haaveita etkä saa niitä parisuhteessasi toteutettua kirjoittele.

Äänestä

Tietääkö kukaan sellaista chattia jossa olis mukana vanhenpia naisia tai vaikka pareja joita kiinnostaa vain tapaaminen silloin tällöin seksin merkeissä?

Äänestä

Baareista tai tanssipaikoista niitä naisia löytyy.

Äänestä
  • Kyllä kyllä,mutta kun tanssipaikat ja baarit ei kiinnosta,vaan mukavasti kotona seksin merkeissä tapahtuva seurustelu.Siis vain seksiä eikä mitään muuta.

    Äänestä

  • +60ukm kirjoitti:

    Kyllä kyllä,mutta kun tanssipaikat ja baarit ei kiinnosta,vaan mukavasti kotona seksin merkeissä tapahtuva seurustelu.Siis vain seksiä eikä mitään muuta.

    60ukm Minkäs kokoinen meiselle siellä housussa on.Pitäähän tietää ensi kun rupeaa pellehtimää.Mittää saa.

    Äänestä

  • Tonava Kaunoinen kirjoitti:

    60ukm Minkäs kokoinen meiselle siellä housussa on.Pitäähän tietää ensi kun rupeaa pellehtimää.Mittää saa.

    Riittävän kookas, varsinkin paksu, niin naiset ovat vuosien saatossa kertoneet. Vai pitäisikö sanoa, sopivan kokoinen. Niin oma cahtti/deitti meille 60v , olisi paikallaan.

    Äänestä

voisitko ystävällisesti kertoa mistä suunnalta olet? :P

Äänestä
  • Olen pk-seud ja täällä ainakin kaikki vanhemmat naiset joihin olen törmännyt haluavat miehen mukaan kaikenlaiseen rientoon ja kissanristiäisiin.Minä haen vain sellaista naista jonka luona voi käydä silloin tällöin kyläilemässä seksin ja vain seksin merkeissä ilman mitään sitoumuksia.Tarkoitus ei ole missään tapauksessa erota vaimostani vaikka seksiä ei hänen kanssaan olekkaan.

    Äänestä

  • +60ukm kirjoitti:

    Olen pk-seud ja täällä ainakin kaikki vanhemmat naiset joihin olen törmännyt haluavat miehen mukaan kaikenlaiseen rientoon ja kissanristiäisiin.Minä haen vain sellaista naista jonka luona voi käydä silloin tällöin kyläilemässä seksin ja vain seksin merkeissä ilman mitään sitoumuksia.Tarkoitus ei ole missään tapauksessa erota vaimostani vaikka seksiä ei hänen kanssaan olekkaan.

    Kuinka sattuikaan käymään, että ajattelin kirjoittaa juuri tästä aiheesta ihan uuden jutun, mutta ei tarvinnutkaan, kun tämä on jo aloitettu.
    Jos tällainen samanlainen kuusikymppinen keskiuusimaalainen ukkomies yrittää seksiä netistä etsiä, niin eihän sitä sieltä löydy. Tarjolla olisi kyllä miehiä vanhemmallekin ukolle, mutta naisia? Ei löydy. Jos löytyy, niin he hakevat deittipalstoilla vapaita ja pitkiä miehiä tositarkoituksella. Yritäpäs ukkomiehenä hakea pelkkää seksiä, niin no way. Eikä tarvitse olla pelkkää seksiäkään, kyllä siihen ystävyys ja toveruus voi hyvinkin liittyä ja pitääkin liittyä. Meitä 60ukm:n tapaisia ja samanlaisessa tilanteessa olevia miehiä taitaa olla paljonkin. Mikseivät tarpeet kohtaa?Ovatko miehet ja naiset tässä suhteessa erilaisia? Tietysti tämä on karkea yleistys. Seksiä haluavat naiset, missä te olette?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


+60ukm kirjoitti:

Mistähän tällainen 60 ukko löytäis salarakkaan ? Vaimoa ei enää seksi kiinnosta ja treffipalstoilla kaikki vanhemmat naiset hakee vain tanssi tai teatteriseuraa ja muistavat aina sanoa,että seksi ei pääasia.Haluaisin löytää 60-80v naisen jonka luona vois silloin tällöin käydä namuttelemassa ilman mitään vaki seurustelua.Minulle kelpaa laiha tai lihava,ulkonäöllä ei merkitystä kunhan vain seksi kiinnostaa.Tällä ikää ei jatkuva runkkailukaan jaksa innostaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu