sufi

kylän pappi ei kysy koskaan kuka usko tai kuka ei! Uskovainen, epäuskovainen.. ne ovat ruma termit..
3126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suufilaisuus on ainoa islamin muoto joka perustuu rakkauteen ja rauhaan. :)

Äänestä

Suufilaisuus näyttää varsin kiltiltä, mutta miten se liittyy islamiin?
Oliko Muhammad kiltti, kun ryösti, raiskasi ja murhasi?

Äänestä

Suufilaisuus on oma uskontonsa eikä sillä ole mitään tekemistä islamin kanssa vaikka suufi-hömpät niin väittävätkin.

Suufilaisuus on sekava ja vaarallinen kultti joka on sekoittanut joidenkin muslimien päät. Peace and love-hömpötys ja haihattelu ei kuulu islamiin vaan todellisuus ja realismi.
Sufism is NOT islam.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zakat kirjoitti:

kylän pappi ei kysy koskaan kuka usko tai kuka ei! Uskovainen, epäuskovainen.. ne ovat ruma termit..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu