Piristysarjat!

Olen tuossa katsellut piristyssarjaa -08 Keeway matrix:iin mutta onko nyt näin että tuohon "teharilook" putkella olevaan skootteriin ei saa kuristamatonta alkukäyrää muualta kuin mc scatterilta??

Saksalaisista nettikaupoista myös katseltu mutta tuo useissa kaupattu Narakun alkukäyrä näyttää todella pitkältä enkä usko sen sopivan kyseiseen vakioputkeen.

ehdotuksia?!
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mikset sieltä mc scatterilta tilaa? =) Ei näyttäis kauhean pahan hintainen olevan..

Sama homma täällä, olen ostamassa alkukäyrää CPI Aragoniin. Ainoo suomalainen, jonka olen löytänyt on moposport ja siellä sarja maksaa 120e -.-. Noh, katselin sitten yhdeltä saksalaiselta sivulta --> http://www.racing-planet.de/auspuffkruemmer-ungedrosselt-chrom-euro-p-23...

Tuossa olis ihan kohtuu hinnalla =), tässä on vaan enää se ongelma, että meneekö toi Aragoniin.. kuinka paljon noihin tietoihin voi luottaa?

Äänestä
  • joo ei näytä linkki toimivan -.-, kyseiseltä sivulta valitsin merkiksi CPI, malliksi Aragon ja sitten putkisto, 30 euron alkukäyrä.

    Äänestä

Mä luulen että itse tarvitsen myös saman alkukäyrän kuin sinä eli tuon Moposportin törkyhintaisen, Onhan se MC Scatterin piristyssarjakin sama Matrixiin ja Aragoniin jos "teharilook" -putki.

Tämän mukaan:

http://www.motot.net/wiki/CPI/Keeway_Skootterit

En usko että tuo Racing-planetin alkukäyrä käy Aragoniin koska samanlaisia pitkiä alkukäyriä ne kauppaa muualla myös matrix.in ja ei varmasti käy tähänkään.

Siksi en tilaa Scatterilta kun en tarvitse kuin käyrän ja nuo kauppaa vaan koko sarjaa.
Käyn Wasa motor centerillä tässä joku päivä, siellä kehui ainakin löytyvän alkukäyrää matrix:in teharilook putkeen ja hintakin fiilataan kohdilleen! =)

Ilmottelen tarkemmin kun saa alkukäyrän näppeihin että onko se samanlainen kuin tuo Moposportin Aragoniin tarkoitettu lyhyt käppyrä!

Äänestä

Itte voisin maksaa kepeesti ton scatterin hinnan =), on se sen verran halpa tohon moposportiin verrattuna. Mietin vaan, kun laitoin tonne aragonin osat niin ei löytynyt sitä matrixin alkukäyrää. Ja kuvauksessa lukee, että toi menee myös cpi hussariin ja moposport taas myy hussariin eri käyrää kun aragoniin.. on vaikeeta :P

http://www.mc-scatter.com/pakoputken-kayra-keeway-taysteho-p-7628.html

Äänestä

No mä hain tänään WMC:ltä kuristamattoman keewayn orkkis alkukäyrän laatikossa kevyemmät rullat ja 57.5 suutin, alle 59 ovh sielläkin ja vähän sain tingattua:) Tuostakin käyrästä on kaksi eri mallia eri sylintereille joissa kiinnityslaippa hieman eri kulmassa eli arpapeliä tämäkin!

Kysyin tuota aragonin sopivuutta mutta ei ollut tietoa.... kannattaisko sun kokeilla laittaa sähköpostia tai soittaa tuonne scatterille selittää asia?! Varmaan löytyy sun skootteriin sopiva käyrä.

Äänestä
  • Imoitteletko kun olet laittanut piristyssarja kiinni. Haluaisin tietää miten toimii...itselläkin harkinnassa 09 keeway factiin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teharilook kirjoitti:

Olen tuossa katsellut piristyssarjaa -08 Keeway matrix:iin mutta onko nyt näin että tuohon "teharilook" putkella olevaan skootteriin ei saa kuristamatonta alkukäyrää muualta kuin mc scatterilta??

Saksalaisista nettikaupoista myös katseltu mutta tuo useissa kaupattu Narakun alkukäyrä näyttää todella pitkältä enkä usko sen sopivan kyseiseen vakioputkeen.

ehdotuksia?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu