Onko kellään kokemuksia YTHS:n palveluista adhd: tai add:n hoidossa? Miten hakeutua diagnosoitavaksi ym. toimenpiteitä? Itse sanoin puhelimessa ajanvaraukseen että epäilen tarkkaavaisuushäiriötä, niin sieltä sain ajan kk:n päähän yleislääkärille. Pelottaa etteivät ota sielläI tosissaan.
Vastaukset 1
- adhd opsikeljia
Itse sain diagnoosin yths:än kautta. Ottivat tosissaan. Siellä oli vaihtoehtoina psykologin kautta eteenpäin, tai lääkärin. Samat tutkimukset lopulta tulee, kumpaa tahansa väylää käyttääkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1621558Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1381218Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216889- 68823
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63727- 53712
- 46705
- 77597
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt190592- 52582