hinnat voi kaupas nousta kun maataloustuet maksetaan suoraan kuluttajille ei missään nimes mmaajusseille suoraan silloin tuet hyödyttää vain maajussia ,
venäjälle myytävä alkutuotanto on poistettava tuet jollei muuten niin oikeustaistelun kautta,,,
venäjälle myytävä alkutuotanto on poistettava tuet jollei muuten niin oikeustaistelun kautta,,,
Vastaukset 12
Vanhimmat
harvinaisen hyvin sanottu kansalaiset kannattaa,,
tuet voi poistaa,,,
näin se menee,,
hyvä kannatan itseäni,,,reilu kavereita kaikki,,,
Maanviljelijänä itsekin kannatan sitä että ruuan hinta olisi kaupassa kalliimpaa ja että tuet häviäisivät taivaan tuuliin. Mutta me ollaan eussa ja se on päätetty tehdä näin kuin nyt tehdään.
Byrokratia työllistää niin paljon ihmisiä että tuskin koskaan päästään siihen jota kaikki ihmiset haluaisivat eli tuista irti.
Ja vaikka Suomi haluaisi tuet pois niin se ei auta mitään. Jos muualla tukipolitiikka jatkuu niin ruuan hinta siellä on niin halpaa että sitä kannattaa viedä suuria määriä esim. Suomeen ja jopa lisätä tuotantoa.
Nimenomaan ei kenellekkään pitäisi maksaa tukia..markkinat määrätköön hinnat
tuet kannattaa poistaa siitä hyötyy kaikki ,,,,
kaikki klannattaa tukien poistoo niistä ei kuluttaja hyödy ne menee katteetomina suoraan maajussien pankkitileille sieltä sitten mersukauppiaille tai bemari kauppiaille tuet on järkevää poistaa kansa niin haluaa,,,
kannatan edellistä,...
,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.---
no muttaa,,,