Kädentien kavennus apua!

Mitä tämä tarkoittaa suomeksi xD

päätä molemmissa reunoissa jo 2. krs1x5 s, 1x3 s, 1x2 s ja 2x1s kädentietä varten......
1300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Päätä joka toisella kerroksella (siis aina jokaisen kerroksen alussa, niin tulee sitten toisessa reunassa vain oikeilla kerroksilla ja toisessa vain nurjilla kerroksilla eli joka toisella) kerran viisi silmukkaa (siis kerran molemmissa reunoissa), kerran 3 silmukkaa, kerran kaksi silmukkaa ja kaksi kertaa yksi silmukka. Molemmissa reunoissa kavennetaan siis kaikkiaan viisi kertaa ja yhteensä 12 silmukkaa kummastakin reunasta (=24 s).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Kati kirjoitti:

Mitä tämä tarkoittaa suomeksi xD

päätä molemmissa reunoissa jo 2. krs1x5 s, 1x3 s, 1x2 s ja 2x1s kädentietä varten......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu