Kuulin että muutama miljoona laitetaan remontiin ennenkuin pakolaiset sinne muuttaa???oks kellään tietoo tarkemmin...
Konnunsuolle tulee remontti ja pakolaiset
tulloo tullooooooooo
588
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siellä olisi ollut tarve remonttiin noin 16 milj €
Kiva katsoa meneekö tämä remontti valtion varoista ja maksaako ememmin kuin vankilan remontti olisi maksanut.
Kertakaikkiaan järjetön ajatus laittaa maahanmuuttajat/pakolaiset asumaan sinne ja näinollen eristää vielä enemmän kuin aikaisemmin.
no juts sinne..se oikea paikka.
ei se ole mitään eristämistä...jokainen voi vapaasti valita missä asuu.ainahan voi palata somaliaan tao jonnekin muualle,ei täällä ole pakko olla.
Kyllä mielestäni on väärin sijoittaa kaukaisista lämpimistä maista tulleet ystävämme kaakkois-suomen kylmimpään paikkaan asumaan. Suomi on täynnä kaikenlaisia kylpylöitä, yhä lisää niitä rakennetaan, voitaisiinko harkita pakolaisten sijoittamista niihin. Olisihan vesiliukumäessä lotraaminen paljon virikkeellisempää, kuin notkua kauppakeskusten kovilla penkeillä tupakkia tuprutellen. Että kustannukset? Mitä nyt on joku 170? miljoonaa verrattuna Kreikan pönkittämiseen.
Jotain hyvääkin.
Konnunsuon baari pelastettu!
Eikös noille anneta jonkinlaista "päivärahaa", mihinkäs muuallekaan ne rahansa kantaisi kuin baariin.
Baarille suosiolla vähintään B-oikeudet, ettei EU:n tartte määrätä.