Ei tuollainen määrä ihmisiä voi olla väärässä

6288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ja 70 luvulla oli Lada.

Äänestä

Ainahan joukossamme on sellaista porukkaa, mikä käyttäytyy kuin sopulit eli kaikki vaan joukolla surman suuhun.

Äänestä

Vale, emävale, tilasto...

Suurin osa noista surkeista tekeleistä mene liisareiksi firmoille jotka käyttävät autoa 60 tkm ja sitten vaihtoon ja eteenpäin.

Oma Volkkarikin kesti siedettävillä ongelmilla 100 tkm ja sen jälkeen seuraavat 100 tkm pelkkää murhetta ja erittäin kalliita sellaisia.

Mutta kertokaapa miksi merkkiuskollisuus on yksi huonoimmista? Siihen vaikuttaa laatu sekä juuri tuo yllämainittu firmamyynti. Firmamyynti vetää edukkailla liisarihinnoilla jonka syytä en ymmärrä.

Volkkarin kori ja yleistekniikka on lähes ranskalaisten tasolla mutta 1,2 ja 1,4 Tsi koneet sekä dieselit kautta linjan aivan ala-arvoisia. Varsinkin pumppusuutinkoneet ja 2,0 litraiset Tdi:t. Kun tähän soppaan lisätään DSG-lootien massiiviset ongelmat mekatroniikan kanssa saadaan kasaan yksi autohistorian ihmeellisyyksistä. Myy vanhalla maineella hyvin korkealla hinnalla täyttä p**kaa.

Äänestä

Miljardi kärpästä ei voi olla väärässä, kannataa syödä **skaa..

Äänestä

Volkkari on laatumerkki, ei kukaan ostaisi pommia uudelleen. VW on vuosia ollut myydyin auto, ja ekat tsi:t ja dsg:t tuotiin markkinoille jo monia vuosia sitten. Ei niiden omistajat vaihtaisi edelleen samaan merkkiin, se olisi fakta, jos ne huonoja olisivat. Ja sana olisi kiirinyt myös heidän kautta laajasti muille, eivätkä uudetkaan ostokandit hankkisi volkkaria, skodaa, audia tai seatia.

VAG tekee parhaat autot; niiden hinta-tekniikka-laatu-ominaisuus-suhde on niin kova että katkeruuttahan se herättää muiden merkkien keskuudessa.

Äänestä

"Laatumerkille"
Jos noin positiivisessa valossa näät volkkarin, niin olen täysin varma ettet yhtään sellaista ole omistanut. Minä olen omistanut yhden.. sen ensimmäisen ja viimeisen ja yhdyn täysin "125 kW" kommenttiin. Hän puhuu täyttä asiaa.
Mutta mukavia vag unelmia laatumerkille ja jospa pääset joskus unelmallasi ajamaan ja kokemaan sen "ihanuuden" käytännössä. Se epäilemättä kannattaa! :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


roadrunner666 kirjoitti:

Terveiset katkeralle provolle:

http://www.iltasanomat.fi/autot/volkswagen-tahyaa-ykkoseksi/art-1288423567249.html

http://www.aamulehti.fi/Autot/1194697164226/artikkeli/made in germany on taas vahva valtti autokaupassa.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu