Asuntokauppa romahti pääkaupunkiseudulla

http://www.rakennuslehti.fi/uutiset/talous/26505.html

Mitä mieltä olette: pitäisikö nyt myydä kun asunnosta saa vielä suhteellisen korkean hinnan? Ilmeisenä riskinä on että lama jatkuu ja asuntojen hinnat saattavat silloin laskea edelleen.
466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Et kai vain ole ottanut tuloihisi nähden liikaa lainaa ja ajatellut, että ainahan siitä saa omansa pois, jos.... Vuokralleko jo mielit?

Äänestä

Tilanne onkin jo monimutkaisempi,kun katson tv 1 kkanavaa juuri niin kokonaisia kerrostaloja on tyhjillään ruotsissa.

Ei mee hyvin ja muulit puhuu taas aivan toista,nimittäin ikuisesta noususta.

Nyt valitettavasti jos on myymättä niin ei saa hintaa enään niin kuin esim:heinäkuussa.

Katoppa ykköskanavaa,uimahallit tyhjänä,keilaraadat,ja kaikki asunnot.

Kuka ostaa ei kukaan. ja tämä vaan nurkan takana ruotsissa.

Äänestä

Vitut sulla mitään asuntoa ole jos tuollaisia typeryyksiä kyselet....

20v kluttua asunnosta saa enemmän kuin nyt ja tämäkin väli pitää asua jossain.

Äänestä

20 vuotta samassa ei käy mulle ei ei,sinä ainakana tapahtuu muutakin kuin kuin sen hapanneen talon myynti 20 vuoden päästä.

Kysymyshän onkin tämä kannattaako nyt myydä ei 20 vuoden päästä niinkuin muulit harhoissaan konttaavat.

Totuus on tämä kun asunnoilla ei ole kysyntää ei saa enään hintaa,juna meni jo aikaa sitten ja muulit jäi taas kerran rannalle.

Turpaan tuli ikivelkaisia että mätkähti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omistusasuja kirjoitti:

http://www.rakennuslehti.fi/uutiset/talous/26505.html

Mitä mieltä olette: pitäisikö nyt myydä kun asunnosta saa vielä suhteellisen korkean hinnan? Ilmeisenä riskinä on että lama jatkuu ja asuntojen hinnat saattavat silloin laskea edelleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu