kuinka pitkäksi minusta tulee?

pitkä:) lyhyt:(

minä olen 153cm ja -99 syntynyt. Minun äiti on169cm,minun siskot on 170,172 ja 174cm pitkiä (ovat aikuisia,) minun veli on 183 cm (on aikunen) ja toinen veljeni on 171cm (hän on 15 vuotias,)minun isä on 186 cm pitkä. kuinka pitkä minusta tulee? Minun äiti ja vanhin siskoni olivat tosi,tosi aikas kasvusia,kuin kaikki muut kasvoivat
12-14 vuotiaana.

15

660

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • =))))

      No sustakin tulee varmaan melkopitkä. Luulen,että joku 168-176 ois se raja. Ei sitä voi tarkasti sanoa, mutta terveystarkastuksellahan voit pyytää lääkäriä näyttämään ennustuksesi pituudellesi. Mutta muista, että se on vain ennustus tutkimuksien perusteella, eikä ole järkeä lyödä avainta vielä siinä vaiheessa lukkoon.

      • perkele

        Eihä toi mikää pitkä oo.Meikä on 185 cm.


    • tyttö98

      susta tulee ehkä 170-175

    • pitkä:) lyhyt:(

      kiitos että jaksoitte kirjoittaa:)ja kiitos vastauksista!!!

    • Perrrrrrrrrrrrrrrrrr

      Sanokaa paljo musta tulee ikä 14 täytin 4kk sit ja oon pitkä 175-178 ja kengillä menee ainaki varmaa reilu melkee 180 ja haluun olla vtun pitkä sanokaa paljo ois veli on 190

    • sdlfjghrugieojufgnba

      No mä oon kans 14v ja 178 cm. Mun ennuste on 190-196 eli susta tulee varmaan aika saman pitunen. Kuin pitkiä sun vanhemmat on?

    • tark

      riippuu kyllä myös kysyjän sukupuolesta.

    • pitkä:)lyhyt:(

      nyt mä oon 157 cm ja painan 43 kg! olenko ylipainoinen???

      • 1212121212121212-1313131313

        Et todellakaan.:-)


      • Anonyymi

        Et olw


    • pitkä:)lyhyt:(

      oon tyyttö!!!!!!!

    • LOLLERO

      kuinka pitkä minusta tulee jos oon nyt 156cm ja oon 14 vuotias ja äiti on 155cm ja iskä on 172cm

    • A
      • LOLLERO

        kuinka hyvin toi pitää paikkaansa?


    • kummastunut

      täällä 13v tyttö. en ymmärrä miten on mahollista että mun äiti 174 ja isä 186 on pitkiä samoin mun muu perhe. veljet 190 ja 176. mut sitten mä... 158 ja pituusennuste 176 mut terkkarin mukaan kasvan enää muutamia senttejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      40
      3206
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      64
      2624
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      65
      2450
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1338
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      303
      1263
    6. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      2
      1108
    7. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1016
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      101
      1002
    9. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      997
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      981
    Aihe