Älkää myykö

alihintaan ruotasella asuntoja, lakunan myötä asuntojen tarve kasvaa räjähdysmaisesti, uskosin nykyisten arvojen ainakin tuplaantuvan
10231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

vanhoista osa purkutuomiolla.

Äänestä
  • eipä taida ollamuita, kuin lamellit mistä on katot revitty, muut asunnot on aivan ,pientä pinta remonttia kannattaa tehdä perusrakenteeltaan aikoinaa on rakennettu paljon paremmin kuin mitä nykyisin rakennetaan, uudisrakentamistakin tarvitaan, mutta ei taida tähän hätään keretä,

    Äänestä

ha. ruotaselta kannata ostaa mitään. parivuotta vielä ni ei kelpaa polttamiseenkaan hökkelit.

Äänestä
  • Ei kannata niistä inkkarin kolhooseista äännellä :) :)

    Äänestä

Siellä ei asu kuin spurkuja.

Äänestä
  • Liian vanhoja ja tosi kovaa hintaa yrittävät. On sitä parempiakin paikkoja ja tontteja. Kauempaa.

    Äänestä

Vanha kaivoskylä hiipuu pikkuhiljaa unholaan

Äänestä

Kaivosmiehetkään ei halua siellä asua mutta kun poes ei pääse ja taloja ei kukaan osta.

Äänestä
  • Pitäskö ne talot laittaa vaikka ensin myyntiin?Taidat olla katkera persoona ;)

    Äänestä

Ei kyllä ostetakkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiantunteva kirjoitti:

alihintaan ruotasella asuntoja, lakunan myötä asuntojen tarve kasvaa räjähdysmaisesti, uskosin nykyisten arvojen ainakin tuplaantuvan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu