Miten airbussia lennetään?

En löydä mistään tietoa siitä, miten Airbus 330-200 konetta lennetään? Koneessa on siis kapteeni ja kaksi perämiestä, näistä kaksi ohjaa konetta, mutta tarkkaan ottaen: miten esimerkiksi ukkospilvi väistetään?
Miten laskeutuminen suoritetaan?
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

en tiedä,eikä kiinnosta.mutta miten nämä kysymykset liittyvät autoihin ja varsinkin ahtimiin ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiksu2 kirjoitti:

En löydä mistään tietoa siitä, miten Airbus 330-200 konetta lennetään? Koneessa on siis kapteeni ja kaksi perämiestä, näistä kaksi ohjaa konetta, mutta tarkkaan ottaen: miten esimerkiksi ukkospilvi väistetään?
Miten laskeutuminen suoritetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu