Nokia Lumia 800:lle tulossa jo ohjelmistopäivitys

http://www.puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2011/11/04/nokia_lumia_800_lle_tulossa_jo_ohjelmistopaivitys

Nokia uudelle Lumia Windows Phone 7 mallille tuli aika äkkiä ensimmäinen ohjelmistopävitys...
3120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

taas.

Äänestä

Vakavat tietoturva-aukot syynä. Win-puhelimissa samat ongelmat kuin w7-pohjaisissa tietokoneissakin. Ne ovat viirussieppoja ja täysin haittaohjelmien tekijöiden talutusnuorassa. Yhdestäkään turvaohjelmasta ei ole niissä oikeasti mitään hyötyä. Turvaohjelmat on luotu vain rahastusautomaateiksi ja tietosi ovat turvaohjemista huolimatta kaikenmaailman purkista irvistelijöiden vapaassa käytössä. Sellainen on windows, ollut sitä aina, koska sellaiseksi tarkoituksella tehty.

Äänestä
  • Ja lähde on mikä? Vai onko vain induktiivista päättelyä ja omia mielipiteitä? Vaiko trollia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vapunen kirjoitti:

http://www.puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2011/11/04/nokia_lumia_800_lle_tulossa_jo_ohjelmistopaivitys

Nokia uudelle Lumia Windows Phone 7 mallille tuli aika äkkiä ensimmäinen ohjelmistopävitys...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu