Kun aamulla heräisit ja olisin vieressäsi, halukkaana..
saisitko sätkyn
rakasteluun
37304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Jos olisit mies, en saisi ...mutta jos nainen, saisin :)))))
sätkyä, vaan jotakin muuta vähän myöhemmin;)!
Olen usein kuvitellutkin sinut viereeni vuoteelleni, nainen:)
No saisin, ellet olisi siinä vieressä illalla ollut :))
Mutta jos tietäisin sinun olevan vieressäni, olisi vain iloinen tarjouksesta ja ottaisin vähintään yhtä halukkaana sen vastaan ;)
Toisilla se halu näkyy ulospäin, toisilla vain sisältä päin ;-) Luulen, että meitä olisi kaksi halukasta vierekkäin, miksi siis saisin sätkyn :-) ? Minulla aikanakin tunteet tuo halun. Rehellisesti en usko, että pääsisimme aamuun asti, vaikka yritäisimme muuta.
Panisin...sut sätkyttelemään elämäsi hurjimassa orkussa :)
Lupaat vaan:D
Voi kuinka mahtava olisikn herätä viereltäsi kuumaan limakalvo-kontaktiin...se jäi toteutumatta..n.m
hmm sangen mielenkiintoinen ilmaisu..:)
Kyllähän sitä voi rakasteluksikin sanoa..mutta myös noinkin :D Seuraavalla kerralla MIES-varo ketä katselet sillä silmällä:)
"limakalvo-kontaktiin..."
Vois tuon kauniimminki sanoo...
sydärin.
Joo tai siis en, ihmettelisin kyllä miten helkkarissa sä onnistuit kiipeemään kolmanteen kerrokseen :P
jos olisit mies josta en ole enää kiinnostunut tai ylensäkkään kiinnostunut, niin en tykkäisi jos heräisin vierestäsi..
Soittaisin poliisit. Olisit osoittautunut pahimman luokan ääliöstalkkeriksi.
Taasen tulee esille sana stalkkeri, niin kerrohan milloinka sinä olet viimeeksi nähnyt tämän stalkkerisi tai uskot että hän on sinua stalkannut?
Tulee monesti mieleen tästä asiasta että aluksi on jokin epäselvä tilanne ja joku yrittää sen selvittää vaikka toinen ei halua. Sen jälkeen tämä toinen jää vain siihen uskoon että joku kyttää häntä vaikka todellisuudessa mitään semmoista ei tapahdu ja ajatus stalkkauksesta jää vaikka mitään ei tapahtuisikaan. Kaikista ikävintä on varmaan se että ihminen joka uskoo häntä kytättävänsä käyttää mahdottaman paljon energiaa siihen eikä huomaa muuta elämää. Lisäksi tuommoinen vainoharhassa eläminen voi vaikuttaa myös negatiivisesti ystäväpiiriisi ja muihin läheisiin ihmisiin.
Se on ihan oma lukunsa jos joku oikeasti vainoaa jotain ihmistä ja on lähes päivittäin jossain kyyläämässä mitä toinen tekee, viestittää negatiivisia viestejä tai käyttäytyy uhkaavasti.
Toivottavasti sinä et ole vain uhri tai käytä elämäsi energiaa turhaan kuvitelmaan.
Mulla on ollut parikin ihka oikeaa stalkkeria. Toinen lähetteli ruusuja ja tekstiviestejä monta kuukautta, ja toinen tekstiviestejä ja sukkahousuja. Toinen lopetti itsekseen, sukkahousujen ja ahdistavien viestien lähettäjä (kyttäsi pihallani tekemisiäni) lopetti vasta kun poliisi otti häneen yhteyttä. Oli yksi kolmaskin, joka lähetteli aggressiivisia viestejä vielä vuosia tapailun lopettamisen jälkeen. Se korjaantui numeron vaihdolla ja sen salaiseksi muuttamalla.
Kyllä noita kaikenmoisia hulluja on, joille ei mene puhe perille.
Tosielämässä näistäkin kirjoittelijoista suurin osa järkyttyisi, jos sängyn vierestä löytyisi aamulla joku sisälle murtautuneena ;-)) Vaikka se olisi joku salainen ihastus.
Kyllä ne aidot suhteet aloitetaan jotenkin muulla tavalla :-)
Jos olisit mies,niin mitähän minun mies mahtaisi sanoa.
Onhan se tietysti sikeäuninen ..:D
Jos olisit mies niin lentäis pihalle kuin leppäkeihäs...todennköisesti parvekkeen kautta...
Toisaalta jos kiva nainen olisi vieressä aamulla niin tilanne olisi toinen. ;)
et olisi, koska en päästä sänkyyni ja viereeni ihan ketä ja koska vaan.
Tai sitten päästät kaikki muut paitsi hänet.
Nyt lähteepi unten maisemiin . . .
luulet.
Niin tiedän!
minun viereeni pääsee yksi vain ja se on.....
en kerro. mutta et ainakaan sinä. mene maate jo, kun olit jo menossakin... GO!
Yksi pääsee, eikä se ole mikään palsta-M-
(Riehakas rattopoika riemuttelee)
menehän rattopoika muualle riemuamaan, täällä ikävöidään ei rattoilla...
Hän oli se rattopoika . . .
ja näet kaikki palstalaiset rattopoikana?
En, vain hänet. Ja vain siksi, että hän on elänyt niin kuin on . . .
sun piti mennä nukkumaan...
komeita unia...
Mielummin romanttisia ja seksikkäitä unosia ;)
Ei olisi tarvinnut kertoa, etten se ole minä. Tiesin sen jo, kuten tie-
dän senkin miten monet olet sinne päästänut.
Menen maate, menen. (Makaamisesta mieleen . . ;) )
et ole sinä, etenkään siksi etten ole mikään rattopoikasi vaan Nainen ja isolla ännällä, ei ämmällä...
enkä pidä naisista ns. siinä mielessä.
Ei taidan mennä muille jakeluun että tuo -M- on nainen.
Voi luoja mitenkä ihmiset osaa sekoittaa asioita täällä....
Ja yksinhuoltaja. Miehen perään. Hoitoalalla vaikka itse tarvitisi hoitoa :)
No ilman muuta..siitä toipuessani ottaisin sinut pyörryttävän kuumaan syleilyyni..uuh..
Kohta luetaan lehdistä, kuinka sekopäät on tulleet Ikävä-palstan rohkaisemina ruusu poikittain suussa panemaan puolinukuksissa olevia kaukoihastuksiaan :))))