Ajattelin hakea S-markettiin kassatyöhön, osaako kukaan sanoa paljon kehtaan pyytää palkkaa? Marketpäällikö tienaa kuulemma n. 4700e/kk, joten ajattelin, että kassanpalkka voisi olla 3000e-3200e/kk.
Kassatyöntekijän palkka?
20
1340
Vastaukset
- Kohtuus kaikessa
Voi hyvät hyssykät. kaupanalanpalkat löytyvät pamin sivuilta, palkka muodostuu siitä kuinka paljon sinulla on kaupanalalta työ kokemusta. Vanhimman myyjän palkka (8v kokemusta) on noin 1700-1800 kk että revi siitä
- Pamista en tiedä
Miten voi olla totta, että marketpäällikö joka on käynyt vuoden ns kirjekurssin työhön ja tekee lähes samoja hommia kuin muut työntekijät tienaa sitten tuon 4700e/kk? Mielestäni kassan täytyy saada reilut kolme tonnia palkkaa.
- hahha.
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAA! Idiootti.
- onneatyönhakuun
kyllä!!! ja työsuhde-etuihin ehdottomasti auto ja kännykkä, palkka ehdottomasti vähintää 3000 ja siihen päälle vielä kaikki lisät ja ilmaset kesälomamatkat!!!!! Ei s****na kaikkea sitä joutuu näkemään...ahahahahahahahaahahahahahh
- Aina ei mene putkeen
hahahahahahahahahahaha. Vitsi ei ole ketjun aloittaja vaan ne jotka menivät provoon! hahahahahahahahahahahahahahahahahaha.Onnittelun jotka vastasivat tähän ketjuun, teidän älykkyytenne hipoo kengännumeroa.
- hahahefääfäfäfä
"ajattelin, että kassanpalkka voisi olla 3000e-3200e/kk. "
Hyvin ajateltu :D 18vee ja ekaa duunia hakemassa? On meinaan noi palkkatoiveet ihan hippasen korkeella..
Kolmetonnia kassaneidille, voi taivas mikä neropatti.. - Johtaja.
kyllä se on ihan realistinen palkkatoive.
- truth666
pakko ihan pikkaisen hukassa?
- ABC,,,,,
Eekoo maksaa just sen, että kestät hengissä.
- huhhuu
jos sitäkään. sosku hoitaa lopun vuokrasta
- myyjätär.
Tuskin kassaneitinä saat työaikaakaan niin palon että pääset edes 1500€/kk
- tjm.jgpka
Joo ei kuule ihan kolme tonnia siinä työssä tienaa. Itse olin eekoolla aikoinaan töissä ja suurin palkkani kassalla ollessani oli 1200€. Tämä johtui joulun ajasta, jolloin joutui painamaan 10h vuorlisää. sain jopa 100€ ns kannustus lisää. Muutoin palkka pyöri siinä 800€/kk
- Kaupassa jo 10 vuott
Siis kyllähän kaupassa voi tienata liki 2500 e brutto / kk. II kalleusluokan tuntipalkka (C2) 8 vuoden ikälisillä on 12,29 e / tunti. 21,5 työpäivää / kk tarkoittaa 37,5 h viikkotyöajalla 1978 euroa. Jos tekee pari sunnuntaita ja lauantai-iltaa, sekä puolet arkivuoroista iltaa, saa sen liki 2500 e lisineen. Tästä kun ottaa verot pois, jää noin 1930 euroa. Ei huono.
- äly Hoi
nyt olikin kyse aloittelijan palkasta, uuno!
- kkkkksssss
nykyäänku pääsee vaan 4-6 tunniks töihin. ei paljon lämmitä
- Usko itseesi
Itse en lähtisi pyytämään noin paljon palkkaa, mutta sinuna laittaisin kuitenkin hakemukseen alkupalkaksi 2800e/kk, siitä on hyvä lähteä neuvottelemaan. Tiedän, että PAM:n taulukkopalkat ovat alhaiset, mutta tyänantajalla on mahdollisuus maksaa parempaa palkkaa, sitä ei kukaan kiellä. Ystävälläni on kuukausipalkka n. 2900e/kk ja hän tekee kassantöitä. Saahan sitä tyytyä vähemäpääkin jos haluu tai ei ymmärrä pyytää.
- Hoitoon
Aloitit keskustelun ja nyt vastailet jo itsellesi. Ystävälläsi ei ole 2900eur kassalla kuten tiedämme, menepä vaikka ulkoilemaan tai keksi jotain muuta. Tai jos saat kiksejä provoilusta niin mikäpä siinä, jokainen hyppää omalla varjollaan.
- Mintukka.
Pääsin töihin ja alkupalkka on 1890e/kk, mutta aloitan kevättalvella esimiesvalmennuksen joten sitten pääsen kovemmile palkoille.
- xXx
Mintukka. kirjoitti:
Pääsin töihin ja alkupalkka on 1890e/kk, mutta aloitan kevättalvella esimiesvalmennuksen joten sitten pääsen kovemmile palkoille.
Suosittelen vaihtamaan alaa kokonaan ei tuolla elä ja tylsää työtä.
- ?
Miten jollain alalla voi vielä tänä päivänä olla noin huonot palkat? Johan asunnon sähkö maksaa enemmän?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee693120Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."341992Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2851619Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1121606Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2631218Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki271144Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911130Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201064En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711050- 981033