Moi
Tarkoituksen olisi ensi keväänä matukstaa San Joseen, Costa Ricaan. Finskillä New Yorkiin ja sieltä Americanairlinella San Joseen. Onko kukaan vaihtanut lentoa Nykissä. Terminaali pysyy samana mutta onko siellä vaihtomatkustajillakin tarkat kuulustelut ja jne. Sitten tuo Costa Rica. Onko kukaan käynnyt, vinkkejä kaivataan. Kiitos.
Tarkoitus olla 4 vk matkalla.
Costa Rica
PiettuHki
1
160
Vastaukset
- Kaiken_kokenut
Vaihtomatkustajakin tarvitsee viisumia vastaavan USAn matkustusluvan, jonka saa anottua netissä.
USAn viranomaiset ovat "vainoharhaisia" ja passintarkastus yms. rutiinit vievät tolkuttomasti aikaa. Mainitsemalla, että olet "transfer to Costa Rica" ja esittämällä jatkolentolipun saatat päästä vähän helpommalla/nopeammin.
Miamissa koneen vaihto samassa terminaalissa vei minulta 3 h, vaikka jatkolentokin oli jo H:gissä bookattu.
Varaa siis reilusti aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823303
- 922965
- 532242
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201675- 191604
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111550Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221438Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61388Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131371Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin371343