malaga vai mikä

kivenkolossa

Tyanairilla pääsee suht edullisesti Malagaan. Haluaisin ranta/kulttuuriloman, siis rannalla lötköttelyn lisäksi jotain katseltavaakin.
Suositteletko siis Malagaa vai jotain lähipaikkaa? Siis kohtuullisen matkan päässä lentoasemalta.

4

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Espanja.com

      Moi!!

      Itse asustelen Benalmadenassa, josta ei ole kovin pitkä matka Malagaan, eikä Fuengirolaan. Lentokentältä pääsee junalla näppärästi Arroyo de la mielin keskustaan (n.15 minuuttia), josta rannalle on n. 2 kilometriä. Tästä on lyhyt matka joka paikkaan ja kulkuyhteydet loistavat. Riippuu paljon siitä, mitä haluat lomaltasi, missä kannattaa majailla.

      Eli esim. www.aurinkorannikko.fi löytyy nähtävyyksiä ja tietoa eri alueista Costa del Solilla ja jos majoitusta tarvitset, niin kannattaa vilkaista myös www.espanja.com, josta löytyy suomalaisten kiinteistövälittäjien vuokrakohteita, sekä palveluhakemistosta suoria linkkejä heidän kotisivuilleen.

      Tervetuloa aurinkorannikolle :)

    • cooliaa

      Tuo Fuengirola lakkasi kiinnostamasta siitä kertovan TV-sarjan vuoksi. Mutta muut kyllä kiinnostavat. Minkälainen sää on kesäkuun alussa yleensä? Onko polttavan kuumaa?

    • viileetä

      Kesäkuussa ei ole vielä polttavan kuumaa.

      Lämpötilat ovat monesti alle 30, joten läkähdyttävää ei ole.
      Sadekuurokin voi yllättää, mutta harvemmin.

      www.wunderground.com ja laita paikkakunnaksi Malaga, niin näet lämpötilat nyt ja vuosien takaa historiaa selaamalla.

    • Malagakin kiva

      Itse Malagakin on yllättävän hieno kaupunki, jossa on paljon upeaa nähtävää ja vielä tosi kiva biitsi ihan kävelymatkan päässä keskustasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe