Pitäisikö

korvapv

Nepalissa loukkuun jääville Suomalaisille järjestää keräys. Kovin vaikeaa on uutisten mukaan kiipijäsankareiden poispääsy Nepalin vuoren rinteeltä ja olokin on kuulemmma varsin yksitoikkoista. Emmehän me enää halua liian aikaisin henkisesti eläkkeelle jääviä. Aamuteevestäkin olisi lähitulevaisuudessa mukava kuulla ko. henkilöiden uroteoista.

3

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tomppelit maailmalla

      Pitääkö sitä jokapaikkaan tunkea, noin siinä sitten käy. Kävelköön pois vaan ihan itsekseen.

      • jumpidumpi

        Tiedä keitä siellä on, mutta uutisointi jutusta on naurettavaa. Kysessähän on tavallinen keli vuorimaisemilla ja silloin ei voi tietenkään lentää pieniltä kentiltä.

        Uutisessa on mieluusti oltava julkimo ja tässä tapauksessa se on Mt Everest, jos ihmiset olisivat Skotlannissa niin eipä olisi uutinen.
        Joku haastateltavista sanoi, että ei ole tekemistä. Toivottavasti se oli lipsahdus tai toimittajan houkuttelu tyyliin "käyhän teillä aika pitkäksi kun ei ole tekemistä, käyhän".
        En tosissani usko, että sinne lähteneet eivät viihtyisi siellä pari ekstrapäivääkin.


    • Bradffff

      Joo ei kun pattikoimaan vaan tuako sitä pitää tunkea joka persläpeen.
      Oisivat menneet Tahkolle tai Rukalle rimpuilemaan.
      Tanan pässit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      49
      2359
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      150
      1940
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      58
      1875
    4. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      40
      1710
    5. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      115
      1559
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1191
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      71
      1133
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      83
      1115
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      901
    10. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      142
      896
    Aihe