Vantaan Nettokeittiö on pannut ovet kiinni? Eikö Netto-Keittiöt ollut Novartin keittiökauppa?
Onko Netto-Keittiöt mennyt konkurssiin?
10
5819
Vastaukset
- Asiakass
Ei ole, vaan nykyinen kauppias lopettanut toiminnan.
- Klonkka
Mutta Keittiönet on kyllä mennyt konkurssiin ihan virallisesti, vaan eipä hätää, uusi firma jatkaa entisellä nimellä. Vanhan Keittiönetin velkojat tosin jäivät nuolemaan näppejään, mutta mitä sillä on väliä.
- Bancrofti
Ei se ihan noin mustavalkoinen asia ole. Konkurssipesä voi myydä nimen käyttöoikeuden rahaa vastaan. Aika harva tosin ostaa konkurssiin menneen nimen, paitsi entinen omistaja. Olisko joku sukulaisrakkaus nimeä kohtaan. Ja valmiit nettisivut/nimen tunnettavuus. Elikkä ei toimintaa noin vaan jatketa entisellä nimellä.
- Eikä jää tähän
Netto-Keittiön paras kauppias ei lopettanut toimintaa omalta osaltaan vaan kyllästyi Novartin ongelmiin ja asenteeseen. Vaihtoi luotettavampaan valmistajaan.
Tosin samalla tämä noudattaa Novartin tilaa eli myymälöitä suljetaan.- Tähän ei jää
Mihin luotettavampaan vamistajaan? Onko sellaisia edes olemassa. Ei Isku ainakaan.
- Rivien välistä
Eikö olekin hienoa kun nimettömänä saa mollata kilpailijaa?
- kusetettu1
Nettokeittiöiden Harr...mikäsenytoli Alajoku, kusettaa sen minkä voi! Nykyään jollain Lemp...miläsenytoli K.keitaalla töissä. Kalusteet tuli ilman ohjeita (kun ei niitä koskaan ole) rungot tilasin koottuna, sain vaan osan rungoista koottuna. Käytettyjä, rikkinäisiä kalusteiden jalkoja tipoteltiin, Nettokeittiöiden pusseissa. POINTTI ON TÄMÄ: tilasin kalusteet Nettokeittiöltä, mutta Lasku tuli siltä toiselta kalustefirmalta, jonka nimeä en tuolla muista. Nettokeittiöt jeesaa selvittelemällä entisen työntekijänsä siten, että ottaa selvää, mitä ex alainen touhuilee. Siitä ainakin kiitokset sille putiikille, mutta katotaan, miten käy. Tuossa oli siis vaan murto osa sen Harr...joku touhuista siis.
- matias 10
Kuinkahan mun 10 vuoden takuun nyt käy ?
- Tresdewerds
Takuun on myöntänyt yritys, jota ei ole. Kuitattu lumeen, joka on jo sulanut. Siis unohda se takuu...
- Tosi Äijä
Nettokeittiöt pesi kätensä hommasta täysin, vaikka olin Netto keittiöltä keittiön tilannut. S.postitkin olin käynyt kyseisen yrityksen kanssa. Esimies ei kuulemma voi ottaa kantaa ex-alaisen kauppoihin, vaikka alainen oli tilauksen tehdessäni vielä Netto keittiöiden edustaja. Ei ollut sitä kauppasopimusta, voivoi. No joku keskivartaloinen mikälie bisnesmies, tuli astmakohtauksissaan korjailemaan vääränmalliset ovet paikoilleen, ja kyllä siitä sitten komia keittiö tulikin. Kahdelta ukolta meni varmaan puoli päivää, kun niitä ovia sinne puhkuivat ja puhisivat. Takuita on tästä Lemp...mikäsenytoli k.keitaalta turha odottaa, se pomo näyttää -ja kuulostaa siltä, että läskisoossi on maistunut jo pitkään, eikä montaa päivää näe muutenkaan. Tykkää enemmän miehistä, siis myyntimielessä. Silti, Harr...Alajokulle, hatunnosto, ainoo joka tässä hässäkässä teki hommansa jotenkuten. Näinpäin kävi siis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743387
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753127Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683002On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662661Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442182- 611729
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251707- 351695
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181679- 601618