Spottsjuka,ny farsot?

yäk

Vad är det för epidemi som grasserar bland ungdomar och "gubbar".Varför måste det spottas på alla möjliga och omöjliga ställen.Vid trafikljus och dörröppningar borde man ha gummistövlar på,spottloskor överallt.Jag har levt rätt så länge men inte har jag något behov att spotta hela tiden.

7

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Birgitta ifrån hesa.

      Då har du gått miste om nån njutning. När det gjör riktigt "nanna", då vill man spotta.
      Varje gång jag får orgasm, spottar jag uta ett fan, min man håller spottkoppen framför mej. Jag gjör inte det ofta ute på gatan, nån gång i månaden.
      Största delen av spottloskorna kommer ifrån människor som sitter på krogen. Dom måste ut och röka på gatan. När man drar halsbloss så löser det på gammalt slem, och enklaste är att spotta bort det. Förr fanns det spottkoppar överallt, kanske dom borde utplaceras på nytt. Men börja röka och knulla så förstår du spottandet!!

      • ÄCKLIGT

        Nå det är ju en synpunkt.Annars röker jag och sex har jag också prövat på,men inte på gatan.Kanske alla då som får orgasmer i gatunivå borde bära med sig en spottkopp.En snuskig ovana är det, erkänn bara.


      • fy attan
        ÄCKLIGT kirjoitti:

        Nå det är ju en synpunkt.Annars röker jag och sex har jag också prövat på,men inte på gatan.Kanske alla då som får orgasmer i gatunivå borde bära med sig en spottkopp.En snuskig ovana är det, erkänn bara.

        Jag har hört att det igen ska var så karlaktigt att spotta på gatan,man bevisar visst sin manlighat.Samma som att snyta sig i näven,


      • spännande ?

        Brukar Birgitta ofta ha sexaktiviteter på gatan eller framför butiksdörrar?


      • Birgitta ifrån hesa
        spännande ? kirjoitti:

        Brukar Birgitta ofta ha sexaktiviteter på gatan eller framför butiksdörrar?

        Då när andan faller på.


      • ääärkuuååggrrvvitoch
        Birgitta ifrån hesa kirjoitti:

        Då när andan faller på.

        Med äkta partnern eller lösnummer ?Har det någon betydelse hur mycket man måste spotta?Jag tycker ändå att folk kunde pipa hemma så jag inte måste stiga i deras urkiga spottloskor.


      • allt ska man höra ..

        Nu kan jag aldrig gå ut mer,visste inte att det fanns så många perversa människor som sextar på gatorna,Aids,hepatit,gonorre,syfilis.Voj herregud,jag ska köpa de här engångsskoskydden som hälsovårdspersonalen använder.Bevare mig!!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7443
    2. 81
      5037
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4859
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4268
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3058
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2689
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2596
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2247
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2221
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe