Kaverini oli pienessä kaupassa töissä ja siellä oli ihan idiootisti sellainen sivuovi mistä pääsi vain sisään, mutta ei ulos. Ulos pääsi vain kassan kautta.
Eräänä päivänä hän huomasi kuinka mustalaisrouvat pitävät sivuoven porttia auki ja kantavat jotain ulos. Pelosta vapisten kaveri soitti poliisille ja meni väliin.
Naiset (ihme kyllä) odottivat kiltisti poliisia. Heidän auton takaluukussa oli useita (?) jäätelökakkuja, samanlaisia kuin mitä myydään kyseisessä kaupassa. Kaveri kävi katsomassa, että tyhjää on pakastearkussa.
Poliisi vain totesi, ettei todisteiden puuttumisen takia (sana sanaa vastaan) voida asiaa viedä eteenpäin ja hoputti naisia lähtemään ennen kuin jäätelöt sulaa autoon. Ei ollut valvontakameraa jne.
Kaverin vastoinkäymiset eivät tähän loppuneet: työnantaja pidätti hänen palkasta varastetun tavaran verran.
Miksiköhän kaverini vihaa nykyisin manneja...?
Kaverille kävi huonosti duunissa
Jätskit ja rahat men
1
336
Vastaukset
- kyllänäinon
aivan syystä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501637
- 621592
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101158- 60961
- 49934
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556