apuaaah...

yhyhhyhyhyhhy

nonii... oon nyt edenny taas siihen pisteeseen että alan iste kuulostamaan just sellaselta milt mä en haluais. mut ny oikeesti ahdistaa !

oon nyt n. viikon yrittänyt kunnolla laihduttaa. joka päivä oon kävelly/juossu vähintään puolentoistatunnin lenkkejä, ja aloin myös käymään salilla. tässä viimeisen viikon aikana oksensin 2 kertaa. olin tosi tyytyväinen koska ennen tota olin oksentanut lähes joka päivä useamman kerran.

oon saanut kontrolloitua oksentamistani sillä että olen ollut lähes kokonaan syömättä. tiedän kyllä ettei sekään hyväksi ole. mutta parempi ratkaisu minun mielenterveydelleni kuin ahmiminen ja oksentaminen.

ja nyt !!!
nyt sitte söin
- 3 sellasta kaupan pitaleipää. (sisällä majoneesia ja kaalia)
- 4 pullaa
- melkein 100g suklaata

ja tuon jälkeen oksensin, mutta en saanut kaikkea ulos. ehkä ihan hyvä. mutta nyt ahdistaa......... olo on niin turvonnut ja epäonnistunut.
ääääähhhhh kuolen. :s

ja tää nyt on vaan tällänen turha ahdistuksen purkamis viesti....

3

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 65h52m04s

      "oon saanut kontrolloitua oksentamistani sillä että olen ollut lähes kokonaan syömättä. tiedän kyllä ettei sekään hyväksi ole. mutta parempi ratkaisu minun mielenterveydelleni kuin ahmiminen ja oksentaminen.
      ja nyt !!!
      nyt sitte söin
      - 3 sellasta kaupan pitaleipää. (sisällä majoneesia ja kaalia)
      - 4 pullaa
      - melkein 100g suklaata

      ja tuon jälkeen oksensin, mutta en saanut kaikkea ulos. ehkä ihan hyvä. mutta nyt ahdistaa......... olo on niin turvonnut ja epäonnistunut."

      JOTEN HUOMAATKO; paasto ja syömättömyys ei toimi! Ennemmin tai myöhemmin sorrut! Kroppa vaatii ravintoa, niin se vaan menee!
      Tuolla konstilla et ikinä kierteestä pääse, ikävä kyllä. Tulet pyörimään tuota kehää jos jatkat.

    • toiselta puolen

      Toisaalta niinkuin aloittaja kirjoitti, hän oli oksentanut lähes päivittäin ja useamman kerran päivässä kun yritti kontrolloida normaalimmalla? syömisellä. Mulla myös bulimia pahana ja oksennan useasti ja ainoa tapa millä saan useampia päiviä putkeen ilman oksentelua on se, että EN SYÖ.

    • samaa täälläkin

      Mulla myös sama homma, mutta voisinko sanoa että pahempana?. En nimittäin oksenna ahmimisen jälkeen ja se näkyy painossani.

      Saatan ahmia kerralla;
      kokonaisen pitsan
      4-6juustovoileipää
      suklaakeksejä
      pullaa
      ym. kaikkea mitä saan käsiini

      olen ihan lopussa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      41
      4874
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3636
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3433
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      100
      2794
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2610
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1663
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1496
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      193
      1366
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe