nonii... oon nyt edenny taas siihen pisteeseen että alan iste kuulostamaan just sellaselta milt mä en haluais. mut ny oikeesti ahdistaa !
oon nyt n. viikon yrittänyt kunnolla laihduttaa. joka päivä oon kävelly/juossu vähintään puolentoistatunnin lenkkejä, ja aloin myös käymään salilla. tässä viimeisen viikon aikana oksensin 2 kertaa. olin tosi tyytyväinen koska ennen tota olin oksentanut lähes joka päivä useamman kerran.
oon saanut kontrolloitua oksentamistani sillä että olen ollut lähes kokonaan syömättä. tiedän kyllä ettei sekään hyväksi ole. mutta parempi ratkaisu minun mielenterveydelleni kuin ahmiminen ja oksentaminen.
ja nyt !!!
nyt sitte söin
- 3 sellasta kaupan pitaleipää. (sisällä majoneesia ja kaalia)
- 4 pullaa
- melkein 100g suklaata
ja tuon jälkeen oksensin, mutta en saanut kaikkea ulos. ehkä ihan hyvä. mutta nyt ahdistaa......... olo on niin turvonnut ja epäonnistunut.
ääääähhhhh kuolen. :s
ja tää nyt on vaan tällänen turha ahdistuksen purkamis viesti....
apuaaah...
3
160
Vastaukset
- 65h52m04s
"oon saanut kontrolloitua oksentamistani sillä että olen ollut lähes kokonaan syömättä. tiedän kyllä ettei sekään hyväksi ole. mutta parempi ratkaisu minun mielenterveydelleni kuin ahmiminen ja oksentaminen.
ja nyt !!!
nyt sitte söin
- 3 sellasta kaupan pitaleipää. (sisällä majoneesia ja kaalia)
- 4 pullaa
- melkein 100g suklaata
ja tuon jälkeen oksensin, mutta en saanut kaikkea ulos. ehkä ihan hyvä. mutta nyt ahdistaa......... olo on niin turvonnut ja epäonnistunut."
JOTEN HUOMAATKO; paasto ja syömättömyys ei toimi! Ennemmin tai myöhemmin sorrut! Kroppa vaatii ravintoa, niin se vaan menee!
Tuolla konstilla et ikinä kierteestä pääse, ikävä kyllä. Tulet pyörimään tuota kehää jos jatkat. - toiselta puolen
Toisaalta niinkuin aloittaja kirjoitti, hän oli oksentanut lähes päivittäin ja useamman kerran päivässä kun yritti kontrolloida normaalimmalla? syömisellä. Mulla myös bulimia pahana ja oksennan useasti ja ainoa tapa millä saan useampia päiviä putkeen ilman oksentelua on se, että EN SYÖ.
- samaa täälläkin
Mulla myös sama homma, mutta voisinko sanoa että pahempana?. En nimittäin oksenna ahmimisen jälkeen ja se näkyy painossani.
Saatan ahmia kerralla;
kokonaisen pitsan
4-6juustovoileipää
suklaakeksejä
pullaa
ym. kaikkea mitä saan käsiini
olen ihan lopussa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254915Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504720Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1974644Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32108- 661617
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211221- 1841169