Siis tästä ikävästä? Nyt tuntuu niin vaikealta. Kuin joku tärkeä osa minua olisi lähtenyt ja tyhjyys tullut tilalle. Itkenyt en ole, enkä tämän asian takia aio sitä tehdäkään. Jos olisin vaan saanut jonkun järkevän selityksen tai syyn, miksi en kelvannut... Tai vaihtoehtoisesti olisi edes saanut heti alkuun kuulla olevansa epäkelpo. Eivät olisi tunteet ehtineet kasvaa tähän mittakaavaan. Kai sitten olin joku varakortti, itsetunnon kohottaja, päivien piriste. Noh, elämähän on tunnetusti ihan ******!!! Eli ehkä tämäkin ihana ihastus muuttuu vielä ikävän ja kaipauksen kautta vihaksi ja katkeruudeksi. Sitä odotellessa.
Kai tästä vielä pääsee
eroon?
12201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kysyitkö sitten selitystä tai syytä? Jos toinen ei edes luullut olevansa sinulle tärkeä, ei hän katsonut ehkä olevan sinulle minkäänlaista selitystä velkaa?
Kyselty on ja valheita tullut vastaukseksi.
No kyllä sä musta eroon pääset.Ja luulenpa, että sullekkin täällä joku nainen on ollut vain varakorttina.Olethan sä ollut tällä palstalla jo aika pitkään,viime keväästä asti.Otaksun.
Otaksu mitä lystäät. Metsään menee ja pahasti.
kirjoitit ; ehkä TÄMÄKIN ihana ihastus jne...Anteeks nyt vaan, mutta joku tässä ei täsmää, ei pienintäkään tunnistusta ,miehelle , naiselle ? ootko kuvitellut omassa päässäsi koko tarinan
Itselläsi ei pelitä. Ja kyllä, kirjoitin: tämäkin ihana ihastus jne - mutta mitä sitten??? Mikä arvon pelittelijälle on tässä epäselvää? Tiedoksesi, että en rupea jonkun vainoharhaisen idiootin takia tänne mitään tunnistettavia tunnisteita laittamaan, en sitä pienintäkään.
mitä sä jankkaat, jos stoori on nii se on loppu. turhaa tommonen vatkaaminen, etsä sitä takaste saa kuitenskaa. UNOHDA
Onko sinulla vikaa järjessä vai lukutaidossa? Unohtaa juuri yritänkin, ei vaan ole niin helppoa. Taidat muuten itsekin tietää siitä jotain, kun kerran ikävä-palstalla pyörit? Vai oletko täällä vain jakamassa noita viisaita neuvojasi? Jos näin, niin voin kertoa sinulle jotain: neuvosi on pe*seestä. Kiitos turhasta.
Ei mun juttuni ollu sen turhempi ku sunkaa :PPP
Väitinkö niin? Selvisi ainakin yksi asia: vikaa on sekä järjessä että lukutaidossa.
no pääse pääsee!!!!!!!!! tottakai pääsee!
Ei voi antaa vinkkiä kun on varattu mies kyseessä ja minä olen ainoa joka olen rakastunut, ei hän kai ole?