Sami Autochopper klapikone

Onko kokemuksia tälllaisesta klapikoneesta? Ei tunnu olevan kovin toimiva laite ja tehokin jää kauas valmistajan lupaamasta.
61558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei hyvältä näyttänyt koneagriassa. 3 puuta mies sillä pilkkoi, 5 kertaa käytti virrat alhaalla jotta ne oli klapihäkissä viimein.

Vielä kehityttää... ei ole valmis tuo elektroniikka suomen oloihin, vaikka niin väitetään.

Äänestä

Lähinä odotuttaa oikein järeä peli kun monella kauppiaalla kuitenkin samoilla sijoilla aina kun kuormaimen kanssa kuitenkin toimitaan ja sähköt vieressä.
Kevyemmät ei voi olla kuitenkaan liian isoja ja monimutkaisia jos palstoilla tehdään klapit kärryyn tai urakoidaan ok asujien omissa nurkissa

Äänestä

Metsälehden keskustelupalstalla pitkä ketju aiheesta.

Äänestä
  • Metsässä ei ole sähköä.

    Äänestä

Kokemusta on. Ostin viime keväänä masiinan. Ol het alkuunsa pieniä onkelmia ja joutusin käyttämään firmasa. Nyt on pelannunna meleko mukavasti. Uudesa mallissa on kuulema tuplasylkyt ja tähänki sen sais jälestäpäin mutta kyllä tää nopeus toistaseki mulle riittää ja on tää ainaski parempi kummun vanha.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiaa klapeista kirjoitti:

Onko kokemuksia tälllaisesta klapikoneesta? Ei tunnu olevan kovin toimiva laite ja tehokin jää kauas valmistajan lupaamasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu