Rakkauden loppu

Rakkauden loppu

Merkillistä miten tärkeää luottamus on. Kuvittelisi, että rakkaus riittää, mutta ei. Olen ollut puoli vuotta rakastunut, mutta nyt se loppui. Ja syynä vain se, etten voinut luottaa siihen, että toinen kohtelisi minua oikein. Oikein: kunnioituksella ja kiintymyksellä. Jos toinen ei tee onnelliseksi, ei ole syytä jatkaa. Pahinta oli ihmissuhdepelit. Yritys tehdä toinen mustasukkaiseksi ja jatkuvat selän kääntämiset kertovat huonosta itsetunnosta. Ja kun lopultakin luulin löytäneeni vahvan ihmisen joka on aito. Eikä hän tajua kaiken olevan ohi, vaan nauttii jotenkin sairaasti, kun näkee miten surullinen olen. Kuin kuvittelisi kärsimyksen olevan todiste rakkaudestani. Vaikka se on todiste rakkauden kuolemasta.

6

602

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -iRIP-

      Miten hän yritti tehdä sinua mustasukkaiseksi? Pyörittämällä vieraita naisia ympärillään?

    • puolin ja toisin

      Kukaan ei tee ketään onnelliseksi ilman luottamusta.

    • --------------------

      Minunkin rakkauteni loppui luottamuksen puuttumiseen... tai ehkä rakkaus ei loppunut, mutta tarina päättyi.

      • ''''

        Mihin tarina päättyi???


    • ystävä?

      miten voin luottaa ihmiseen,jonka kanssa olen vielä aviossa,hän tapailee vapaasti ystäviään,minä ei ja hän väittää ettei mitään muuta,voiko olla niin,että hän voi tappaa myös ystävyyden,kun ei halua kertoa minulle kaikkea?Hän oli elämäni rakkaus ja nyt ystävä,koska olemme harkinta-ajalla,onko toi fiksua toiselta osapuolelta?joudun kärsimään ja en saa häneltä mitään vastineeksi!

    • pettymystä

      Luottamusta joko on tai ei ole. Mitään välimuotoa ei ole olemassakaan.

      Kaikki tunteet kuolee aikanaan, jopa se rakkaus siihen ääliöön, johon aikoinaan rakastui, mutta joka petti luottamuksen.

      Itselläni se vei muutaman kuukauden, paras keino siihen oli sanoa itselleni, että ansaitsen parempaa... ja niinhän se onkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      120
      1406
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1022
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      43
      972
    4. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      727
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    6. 32
      675
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      23
      661
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      553
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      544
    Aihe