Ajattelin perustaa ilmaisen hoitokodin todella väsyneille äideille.
Homma alkaa siten, että hoitokodista läheteään limusiini kuljettajan ja ammattitaitoisen hoitajan kera noutamaan väsynyt äiti lapsineen.
Väsynyt äiti tarvittaessa kannetaan auton pehmeälle sohvalle ja turvavyö kiinnitetään. Lapsen isä tai hoitaja pitää lapsesta huolen.
Äiti saa torkahtaa sikeään uneen limusiini lipuessa äänettömän pehmeästi viiden tähden hoitolan pihaan. Siellä kokenut henkilökunta kantaa väsyneen äidin sohvatuolissa pestäväksi hemmottelukyvlyssä ja sitten syömään.
Tämän jälkeen äiti vaipuu syvää tajuttomutta vastavaan uneen ääneristetyssä luksusviitissään.
Herättyään pitkien aamupäivään venyneiden unien jälkeen äiti saa napin painalluksella muhkean aamupalan suoraan sänkyynsä. Hän saa tavata lapsiaan ja pääsee pienen aamureippailun ja -uinnin jälkeen hemmotteluhoitoon ja sitten syömään.
Lounaan jälkeen vuorossa on kunnon päiväunet luksushuoneessa. Iltapäivällä kasvohieronnan jälkeen siirrytään meikkaajalle ja sitten huippuluokan päivälliselle.
Päivällisen jälkeen piristynyt äiti siirtyy viihteelle ja halutessaan viettää illan yökerhossa.
Kokiessaan itsensä levänneeksi äiti kirjautuu ulos hoitolasta ja limusiini kiidättää hänet takaisn kotiin, joka äidin yllätykseksi on suursiivottu tiptop-kuntoon.
Mitä mieltä olette?
Kannattaako lähteä etsimään rahoitusta?
•••• Ilmainen hoitokoti väsyneille äideille ••••
3
341
Vastaukset
- kuulostaa ihanalta
ou jee! :D täytyy näyttää tää juttu isännälle ja esittää toive, et järkkäis ton tyyppisen päivän mulle joskus
- Samaa toivon
Vaikka viestiketjussa onkin lähdetty taasen ilkeilyn tielle. Aloite olisi hyvä, sillä jokainen väsynyt/uupunut äitia ja isä todella pitäisi saada lepäämään ja purkamaan keräänsä, jotta parantuisi ja jaksaisi eteenpäin.
Tämän masennuksen /uupumuksen vuoksi hajoaa niin moni perhe, toinen hakee lohtua vieraista ja menee vaikka salasuhteeseen tai sitten ei halua enää olla kotona vaan tekee ylityötä, kunhan ei tarvitse tulla näkemään ja kuulemaan tuota masentunutta.
Kun tässä tilantessa pitäisi todella olla vieressä pyyteettömästi, eikä missään tapauksessa kadota.
Tämä asia on hoidettavissa ja sieltä se entinen onni pikku hiljaa nostaisi päätään.
Vielä heittäisin kysymyksen, kuinka monesti se salasuhde ilmoittaa toiselle puolisolle suhteesta ja näin saa eron aikaiseksi.
Pistäkää pateja tähän asiaan , että näille uupuneille tosiaankin saataisiin hoitopaikka, jonne voi mennä ilman isoja kynnyksiä ja heti, sillä näissä asioissa ei pitäisi joutua koskaan odottamaan hoidon saantia.
Oikein kannatettava asia, oikein hoidettuna. - Rahis123
Raha-automaattiyhdistys (RAY) voisi olla oikea osoite.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä962005Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2861827Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3201644Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1971520Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931081- 291036
- 511027
- 57994
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56988- 67964