NYT MIKAEL ULOS TALOSTA,koska niin törkeälla tavalla käyttää hyväksi Annikaa. Mikael heti meni liehittelemään Elinaa, vaikka Elina ei varmasti piittaa imelluksesta lainkaan. MUTTA SIINÄ NÄKEE MIKAELIN EPÄREHELLISYYDEN, kun joku muu tulee taloon, niin Annika ei merkitse juurikaan mitään. Annikaa pitää hätävaranaan. Joten tyhjäaivo ulos nyt tällä viikolla.
Nyt MIKAEL ulos , hyväksi käyttää Annikaa.
Hyväksikäyttäjä ulos
1106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Suljetussa ympäristössä, omassa pienessä maailmassa läheisyydenkaipuu varmasti saavuttaa ihmiset, ja tarve löytää joku viekkuun nukkumaan on suuri. Paremman puutteessa Mikael ja Annika löysivät toisensa, mutta näkeehän jo hullukin ettei tuo suhde ulkomaailmassa kestäisi, kunhan hakevat toisistaan turvaa ja lohtua. Ymmärtäähän Mikaelin käytöksen, kyllästyminen Annikaan tapahtunut jo aikoja sitten, mutta mihinkäs sitä talon sisällä toista pakenisi, joten vietetään nyt sitten sitä aikaa yhdessä kun ei muutakaan voida. Täysin ymmärrettävää, Annikan henkinen ikä lähentelisi viidettä ikävuotta, kiljuntaa, kikatusta ja ylitsevuotavaa esittämistähän tyttö on täynnä. Annikaakaan ei pahemmin enää kiinnostanut tuo suhde, mutta kappas kummaa kun uusi nainen astui taloon, johan sitä porua ja mustasukkaisuutta astuikin kuvioihin. Sitä heiteltiin kärrynpyörää, kunhan vain joku huomaisi että täällä sitä ollaan ja esitetään.
Alussa pidin Annikasta kovastikin, ajattelin että siinäpä on aito ja iloinen tyttönen, mutta viimeistään taivas ja helvetti -viikkotehtävän aikana tuokin totuus paljastui, siellähän puhuivat pahaa oikein urakalla, Annika helvetillisenä johtajanaan.
PS. "Hyväksikäyttää" kirjoitettaan yhteen.