Eilen alkoi kuulumaan omituista rohinaa ja rusahtelua vaihdettaessa tkuusivaihteisessa Fiat Stilo 1,2:ssa. Vaihteet menivät kyllä hyvin päälle.
Matka sitten jatkui lopulta kotiin hinausauton kyydissä kun veto loppui ja moottori sammui kun yritin vaihtaa kolmoselta neloselle hirveän rohinan säestyksellä?
Moottori käy kyllä normaalisti tyhjäkäyntiä ja auto lähti vielä ykköselle liikkeelle parkkipaikalla, mutta melu oli hirveä.
Paljonkin tällaisia vikoja Stiloissa?
Meniköhän vaihdelaatikko?
stilosti3
4
186
Vastaukset
- määmy
Tuskin paljoa, muuten ei menisi kaupaksi.
- teroristi
veit sen kotiin, luulitko että sille tuli koti ikävä ?
- määmy
Ai niin, yhdessä tutun Fiatissa oli sama vika, taisi olla Ritmo. Se kylläkään ei lähtenyt liikkeelle.
Olipa painajainen. Heräsit hiestä märkänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81865Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51598Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41079- 71934
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38864- 44774
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708