Kaffeet tarjoiltiin eriparikupeista ja maton hapsut olivat vinossa.
Olin kylässä-hyi hitto!
8
748
Vastaukset
- 54
Naurettava provo.
- MalliPalli Sally
ja altaassa oli 3 pesemätöntä lusikkaa.... kyllä jotkut ovat vaan epäsiistejä.
Minulla on tapana käydä kylässä paskalla.... vessan lattiasta näkee koko elämän kirjon siemenineen, voi myös tarkastaa lattiakaivon.- mun Klaara-täti
tätini oli sairaalassa sairaala-apulaisena ja kertoi että tarkisti aina kyläpaikassa lattiakaivon tai ammeen alustan - kutsuin kyllä kerran kylään ja hankasin kylppärin varmaan hammasharjallaa ennen sitä, onneksi ei ollut ammetta vaan suihku.
Kun ei keksinyt siivouksessa mitään moitittavaa sanoi ettei tykännyt kahvista - en muista oliko Mokkamestareiden vai Robert Pauligin kallista erikoiskahvia. - Tyylinsä kullakin
mun Klaara-täti kirjoitti:
tätini oli sairaalassa sairaala-apulaisena ja kertoi että tarkisti aina kyläpaikassa lattiakaivon tai ammeen alustan - kutsuin kyllä kerran kylään ja hankasin kylppärin varmaan hammasharjallaa ennen sitä, onneksi ei ollut ammetta vaan suihku.
Kun ei keksinyt siivouksessa mitään moitittavaa sanoi ettei tykännyt kahvista - en muista oliko Mokkamestareiden vai Robert Pauligin kallista erikoiskahvia.Vitsi vitsinä, mutta on totta, että jotkut tutkivat kyläpaikassa juuri vessan nurkat ja tarkistavat tiskipöydän kiillotuksen.
Onko heillä jokin fobia?
Joskus joku vieraani on kahvipöydästä silmäillyt huoneen muuta sisustusta ja hymyillyt tyytyväisesti kun on älynnyt kattolampussa pölykerroksen.
Tällainen vieras on meillä kylässä viimeistä kertaa. Minulla ei ole siivousvimmaa, joten aina meiltä löytyy huomautettavaa.
- SIIS KAUHEETA!
Siis iiiiikk!! oikeesti?? OMG :OOO
- voiteitä lapsia
onks naperoilla taas atk tunti menossa ? pitäsi opetella wordiä mutta hih hii ope selän takana ollaankin netissä. Luoja armahtakoon yläasteen opettajia, ihan varmaan teidän finninaamojen kanssa tekevät palkkansa eteen töitä.
- axnmklpytk
Paha, paha
- minua loukattiin
//Kaffeet tarjoiltiin eriparikupeista ja maton hapsut olivat vinossa
tiedän tunteen!
minulle tuli kauhean paha mieli kun emäntä kyläpaikassa meni keittiöön ja salaa luurasin kahvikupin pohjaa, ja se EI OLLUT ARABIAN KUPPI !
minua rupesi melkein itkettämään.... yyyyyyyyh....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24845373Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3211254Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110892Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858538Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2276534Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302259- 391687
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261530