Enpä ole näitä horoskooppi asioita pohtinut, mutta tunnistanpa itseni hyvinkin näistä kaksosten ominaisuuksista! Olin viisi minuuttia sitten masentunut, mutta enpä ole enää.
Asiat kyllä jää minullakin kesken. Parhaiten sen huomaan kun aloitan lukemaan kirjaa, rupean lukemaan... muutaman sivun jälkeen vaihdan jo toiseen ja sitten taas takaisin ensimmäiseen. =)
Asiat kyllä jää minullakin kesken. Parhaiten sen huomaan kun aloitan lukemaan kirjaa, rupean lukemaan... muutaman sivun jälkeen vaihdan jo toiseen ja sitten taas takaisin ensimmäiseen. =)
Vastaukset 1
Vanhimmat
Lainaan kirjastosta 10 kirjaa ja luen kaikkia vuorotellen :)
Sama pätee useisiin elokuviin, jos ei heti alusta asti tapahtumarikas alkaa kyllästyttää..
Seurassa jossa kenelläkään ei ole mitään sanottavaa toisilleen on myös minulle vaivaantuneisuuden huippu.
Kaksoset näyttävät todella hakevan virikkeellistä elämää ja vaihteluvuutta. Useimmat myös rakastavat pitkiä, älyllisiä tai hassuja (humoristisia) keskusteluja..Eikö totta?
Jos kumppani on esim. härkä tai kauris tyyppinen, kyllästyy kaksonen alta aikayksikön kumppaniinsa.Toisaalta osa kaksosista ei halua heti luovutta suhteessa joka tuntuu mahdottomalta (jos se vaikka yllättäin paranisi?)
Ehkä siksi kaksosta sanotaan helposti kumppaniaan pettäväksi..