Mikä vaivaa miestä

nykymeno on kamalaa

joka jättää omat lapset ja lähtee jonkun uuden ihmisen matkaan joka oikein kannustaa miestä jättämään lapset. Ihan puistattaa että sellanen vielä kelpaa jollekkin. Luulisi naisen hoksottimien raksuttaa, ja miettiä että millainen tulevaisuus on moisen miehen kanssa. Mutta jos rikkoo perheen, niin sittehän siinä on kaksi samanlaista.
Kun mies hylkää lapset, minusta hänen pitää sitten olla tulematta lasten luokse enää milloinkaan, sillä isä on semmonen joka on lasten luona aina. Minusta lapsia ei tarvi kannustaa siihen että kehuu miten ihana on isä, jos se todella ei ole. Nykymies on nopeesti vaihtava vaimoja ja lapsiaan.

2

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bjk.ml,.-ölkojhk,

      Kylläpä lissu-rukkaa nyt ahdistaa huominen isänpäivä. Meillä muilla on mies, jolle valmistamme huomenna juhlat, ja lapsillamme isät ja äidin miehessä mahtava miehenmalli. Lissulla ei ole mitään!
      Tukehdu ahdisttukseesi !!!!!!!!!!!

    • uusikko1234

      Nyt sekoitat kaksi eri suhdetta; vanhemuuden ja parisuhteen. Vaimoja voi olla vaikkapa tappiin asti. Voi erota ja taas perustaa uuden perheen. Vanhemuudesta ei voi erota, vaan se kannetaan läpi elämän. Vaikka isä jättäisi lastensa äidin, niin se ei tarkoita automaattisesti, että hän jättää myös lapsensa.

      Sinä olet selkeästikin katkera, että lastesi isä jätti sinut, mutta se ei tarkoita, että hän jättäisi myös yhteiset lapsennekin. Hän jätti sinut, ei lapsensa.

      On myös tyhmää väittää, että uusikko rikkoi perheenne. Se perheen rikkominen oli miehen oma päätös, ei uusikon. Turha on häntä haukkua perheenrikkojaksi katkeruuttasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      91
      1087
    2. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      123
      860
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      103
      825
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      275
      652
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      68
      559
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      72
      553
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      552
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      526
    9. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    10. Jos saisit olla

      Kaivattusi kanssa päivän niin mitä tekisit?
      Ikävä
      50
      463
    Aihe