Minä epäilen, että sairastan tällä hetkellä angiinaa. Mitä oireita siihen tarkalleen ottaen kuuluu? Milloin on aika mennä lääkärin vastaanotolle? Kurkkukipuni on paikoin voimakasta ja nieleminen sekä syöminen tuntuu todella ikävältä. Suuhun erittyy limaa enemmän kuin normaalisti, mutta kuumetta ei ole. Pyörtyneisyyden tunnetta tai painetta ei ole missään osaa kehoa. Kyseessä ei luultavasti ole kurkunpäätulehdus.
Tarvitsen apua ja tietoa!
3
303
Vastaukset
- neuvoo
Mene tk ja sairaanhoitajan vastaanotolle joka voi ottaa pika.nielutestin..se näyttää jos on angiina..tai vaikka vastaus olisi negatiivinen voi ottaa nieluviljelyn jotta näkee onko mikä pöpö kurkussa..angiinaa on kuumeetomanakin..ja kaikilla ei tule valkoista katetta nielurisoihin,
- nomia
punaisia täpiliä nielussa ja kurkku tosi kipee kun nielee osaisko joku sanoo mikä ois kyseessä kestänyt 5 vk ja tosi kuivaa yskää olen yskinyt tarttisin tietoo
- jepajeejoo juu
Mulla oli angiina ja ainoa oire oli kurkkukipu nieltäessä, ei kuumetta. Testillä selvisi ja sain lääkkeet ja parani lääkkeillä parissa päivässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192472
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau321616Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.211522- 1291458
- 681263
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3461149Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?601023- 891015
- 122841
- 79825