Sekarotuinen Mäyräkoira

betsku.

Hei! Haluaisin tietää kuinka paljon sekarotuiset mäyräkoirat suurinpiirtein maksavat?

7

414

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mahdoton sanoa...

      ...sillä sekarotuisia mäyräkoiria ei ole olemassa. Mäyräkoiria löytyy. Samoin sekarotuisia.

      Jos tarkoitat sekarotuista, jonka esivanhemmista joku on puhdasrotuinen mäyräkoira, niin hinta voi olla ihan mitä tahansa nollan ja muutaman sadan euron välillä. Sekarotuisten hinnat kun heittelevät paljon enemmän kuin puhdasrotuisten (rekisteröityjen).

      • 32432432

        Mitä paskaa..

        Jos kummatkin vanhemmat ovat puhtaita mäyräkoiria niin pennut ovat myös puhtaita mäyräkoira vaikka niille ei papereita olisi.


      • No ei...
        32432432 kirjoitti:

        Mitä paskaa..

        Jos kummatkin vanhemmat ovat puhtaita mäyräkoiria niin pennut ovat myös puhtaita mäyräkoira vaikka niille ei papereita olisi.

        Biologisesti kyllä, mutta ei virallisesti sen mukaan mitä rotukoiralla tarkoitetaan.

        Ja nimenomaan tähän asiayhteyteen liittyen: niiden "puhtaiden" paperittomien hintaluokka ei ole sama kuin rekisteröityjen rotukoirien - ja se varmaankin kiinnostaa aloittajaa.

        Hinnan osalta paperiton=sekarotuinen.


      • 345gfdsgdg
        No ei... kirjoitti:

        Biologisesti kyllä, mutta ei virallisesti sen mukaan mitä rotukoiralla tarkoitetaan.

        Ja nimenomaan tähän asiayhteyteen liittyen: niiden "puhtaiden" paperittomien hintaluokka ei ole sama kuin rekisteröityjen rotukoirien - ja se varmaankin kiinnostaa aloittajaa.

        Hinnan osalta paperiton=sekarotuinen.

        Hinnan osalta paperiton=halvempi.


      • irmeli64

        täysin väärin. sekarotuisia mäyriksiä on olemassa. Itse olen nähnyt mäyräkoira- rotwailerin. Oli tosi söpä näky.. :) ja standardikokoisen ja kaniinimäyräkoiran pentujakin on ollut joskus netissä.. Jos sitä nyt sekarotuiseksi voi nimittää.. Mutta jotkut voi yrittää myydä sekarotuisen rotukoirana, esimdreeverin ja mäyräkoiran pentuja näkee joskus myytävan rotukoirina.. Silloin myyjä voi huijata sanomalla että hinta ensin ja paperit tulee postissa jälkeenpäin. älä mene lankaa.Paperit pitää saada käteen heti kun rahat ovat vaihtanet . Siis jos koira on todella rotukoira. Paljon huijareita maailmalla. Sekarotuiselle koiralle ei saa papereita..


      • josluh

        no mulla kyllä on yksi sekarotuinen mäyräkoira äiti pk ja isä lk... Se sillon mikään puhdas ole..


    • Karuda

      Itse maksoin sakemanni-mäyris tytöstä 5kk 100e

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      152
      6522
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      32
      2342
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      187
      2109
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1363
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      93
      1303
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1077
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1047
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      27
      1006
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      44
      951
    10. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      11
      884
    Aihe