Ongelma. Kun koetan laittaa vaikkapa osoitteen Avenue xxx, niin se heittää jo "Aven" kohdalla automaattina vaihtehtja, joita tyrkyttää voimatta edes syöttää varsinaista Avenuen nimeä siään, kun tyrkyt alkaa jo "Aven" kohdalla.
Kun klkkaa nuolta palatakseen takaisin osoitteen syöön, niin jatkaakseen osoitteen kirjoittamista, niin se heittää aina uudestaan noihin randomvaihtehtoihin.
Tai laittaa Bruxelles, niin jo ennen kuin ehtii kirjoittaa koko kaupungin nimeä, se alkaa tyrkyttää ties mitä vauhtoehtoja ja katuja Brysselissä ilman, että voi kirjoittaa haluamaansa katua....*****kele**** näitä "viisaita" laitteita....
Miten tällä härpäkkeellä voisi syöttää osoitteen normaalisti ja vahvistaa sen? Toisinaan onnistuu ja sitten toisinaan alkaa heitellä tuollaista randomia ilman, että saisi syötettyä haluamaansa osoitteen sisään.
Onko tässä jokin "arpoja" esilukija jonka voisi jostakin säädöstä offata ettei tyrkytä eri vaihtoehtoja. Ongelma on se, etten edes tiedä voiko ja jos, niin miten skipata nuo kaikki automaattiset tyrkyt ja edetä osoitteen syötössä. Toisinaan onnistuu ja sitten toisinaan jämähtää tuo randomin päälle eikä pääse eteenpäin. Mitähän mahdan tehdä väärin.
Käytän melko harvoin tuota navia, toisaalta se on myös pelatanut hienosti muutaman kerran kun Nokia navi ei toiminut / bugaili tai ei löytänyt osoitetta ja tuo vanhan kartan vempele selaisen tunisti ja opasti selkeästi perille. En sitä siis kuitenkaan ole vesilinluun heittämässä.
Mio H610 : Osoitteen syötössä ongelmia
M i o H o i !
1
145
Vastaukset
- M i o H o i !
Onnistuin viimein voimistelun jälkeen syöttämäân haluamani ositteen sisäân ja se näyttää sen kartalla, vaan en tiedä miten sen saisi tallennettua muistiin tulevaa käyttöä varten.
Ruudun alalaitaan tumee vain vaihtoehdot : Mene, Lisää tai poista etappi, Jatka, Lisää kamera.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2183654Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen143529Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä912618Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman122199Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling602170Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.111919Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue481745- 901601
- 841233
- 721163