Hampaat valkoseks!

Miten saa hampaat valkoseks?!?... muuta kuin hammaslääkärillä valkaisu??...(paljo maksaa?)
Mikä tahna on tehonnut parhaiten?

Kertokaa jos ootte tietoisia asiata!!
71073
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...Pepsodent White system-hammastahnaa. Näkyvästi valkoisemmat hampaat kuukaudessa. Harjaat vain ahkerasti kaksi kertaa päivässä 2 minuuttia. Jos tämä ei auta, niin kysy neuvoa hamppulääkäriltä.

Äänestä
  • Noi vaalentavat hammastahnat ei auta, jos hampaat on synnynnäisesti kellastuneet. Mutta jos ne on tupakoinnin tai kahvin/teenjuonnin takia tummentuneet niin siihen noin hammastahnat voi auttaa. Synnynnäisesti kellertäviin ei auta ku hammaslääkärin valkaisu...

    Äänestä

yotuel- hammastahnaa saa apteekeista, ja mulla se on ainanki valkassu.. ja sit se on muutenki hyvää, ku siin on limakalvoja auttavia vitamiineja..... musta tulee mainostaja.... :D

Äänestä

Olen kuullut joiltain hammaslääkäreilt ettei tollasii valkasevii hammastahnoi kannata käyttää... Ne kuulemma voi pilaa hampaita...!
Mut en oo kyl mitää 100 % varma et toi pitää paikkaansa...

Äänestä
  • hiero hampaisiisi hiiltä!!!! ja sitku peset hampaat sen jälkeen hyvin niin voi että on puhtaat!!

    Äänestä

  • tuota! kirjoitti:

    hiero hampaisiisi hiiltä!!!! ja sitku peset hampaat sen jälkeen hyvin niin voi että on puhtaat!!

    Ihan tarkennuksen vuoksi, osta apteekista hiilitabletteja ja hiero niillä. Älä ota grillihiiltä tms.
    Mutta tämä on ihan oikeasti hyvä keino valkaista hampaat. Toinen aine on sooda mikä auttaa

    Äänestä

  • nipottaja kirjoitti:

    Ihan tarkennuksen vuoksi, osta apteekista hiilitabletteja ja hiero niillä. Älä ota grillihiiltä tms.
    Mutta tämä on ihan oikeasti hyvä keino valkaista hampaat. Toinen aine on sooda mikä auttaa

    siis ihanko oikeesti!?!??!!!

    Kiitti kaikille vastauksist...täytyypä kokeilla esim tuota apteekin tahnaa!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yellow kirjoitti:

Miten saa hampaat valkoseks?!?... muuta kuin hammaslääkärillä valkaisu??...(paljo maksaa?)
Mikä tahna on tehonnut parhaiten?

Kertokaa jos ootte tietoisia asiata!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu