Tyhjistä cd levyistä

Ostin eilen tyhjiä levyjä, niitä sellaisia joita voi tyhjentää ja käyttää uudelleen. Kopioin levyn ja poltin musat levylle, yrittäessäni kuunnella stereot ilmoitti ettei levyä ole soittimessa tyyliin "no disk".. kiersin talon kaikki stereot ja kaikissa sama, kokeilin muita kappaleita ja toista levyä mutta sama juttu joka kerta. Onko tässä joku oma laite rikki vai mikä on.. :(
4463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viimeistele CD, jotkut levynpyörittäjät eivät osaa lukea viimeistelemätöntä levyä (muistaakseni itellä kävi joskus sama homma)

Äänestä
  • mulla sama juttu. miten ne CD:eet sitten viimeistellään ??

    Äänestä

  • Tyyppivain kirjoitti:

    mulla sama juttu. miten ne CD:eet sitten viimeistellään ??

    ainakin polta välilehti jossa voi ruksata kohdan viimeistele(myöhemmät lisäykset mahdottomia).

    Äänestä

kaikki soittimet ei toista cd-rw (uudelleenkirjoitettava) levyjä. Cd-r olisi siinä tapauksessa oikea vaihtoehto.
Millä ohjelmalla kopioit, jotkut kai oletuksena muuntaa mp3-tiedostoiksi. (katso resurssien hallinnalla mitä tiedostotyyppiä levyllesi on syntynyt=pitää olla .cda) Niitä taas soittelee vain uusimmat soittimet ja ominaisuus kyllä mainoksessa/esitteessä ilmenee.
Poltto-ohjelmassasi löytyy varmaankin Copy tai Clone- vaihtoehto, polta sillä suora kopio. Yksi vaihtoehto vielä, mahtaisko olla kopiosuojattu musacd kyseessä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön kirjoitti:

Ostin eilen tyhjiä levyjä, niitä sellaisia joita voi tyhjentää ja käyttää uudelleen. Kopioin levyn ja poltin musat levylle, yrittäessäni kuunnella stereot ilmoitti ettei levyä ole soittimessa tyyliin "no disk".. kiersin talon kaikki stereot ja kaikissa sama, kokeilin muita kappaleita ja toista levyä mutta sama juttu joka kerta. Onko tässä joku oma laite rikki vai mikä on.. :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu