rv 38+0

millaset olot muilla? minulla niiiiin kipeet lonkat että ihan suututtaa:( poika ois tulossa ja la 27.11. kävin tänään ultrassa ja painoarvio tällä hetkellä 3700g..
3279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

:O aikas isolta kuulostaa, mulla on kanssa torstaina ultra/painoarvio ja nyt on menossa kanssa rv38 mut mulla LA oli 28.11. mulla on välillä menkkamaisia kipuja varsinkin jos kävelen kauan esim. kaupassa mutta ei muuta kummempaa tällä hetkellä.aiemmin oli selk'ä niin sökönä ettei kävelemään päässyt...niin ja nyt tietysti mua kiusaa hiiva :(inhottavaa se kutina. kohdunsuu mulla oli pehmennyt mutta silti vielä kiinni ja kohdunkaulaa jäljellä 2,5cm....elikkäs ei mitään erityistä kai...valkovuotoa tulee runsaammin en tiedä että johtuuko hiivasta mutta on todella maitomaista..... mitenkäs sulla äippä35 on tullut noita supistuksia ym????kiinnostaa hirveesti muiden tilanne kun on itelle eka tulossa...mulla tulee silloin tällöin harjoitus supistuksi. tulipas sekava teksti.

Äänestä
  • no minulla on välillä kauheeta poltetta alaselässä ja harj supistukisia. ei mitään sen kummempaa..häpyliitos todella kipeä ja ei voi paljoa kävellä että ei tuntus pahalle..

    Äänestä

Mulla on la 29.11. :) Toista odotellaan... Mulla ensimmäisen kanssa alkoi kipeät supistukset vasta siinä vaiheessa kun synnytys käynnistyi. Tämänkään kanssa ei ole kipeitä vielä tullut... harjoitussuppareita tulee välillä, esim. kun nousen sohvalta, sängyltä. Pari viikkoa on nyt vihlonut välillä reisiä, jotain hermoperäistä tuntuis olevan... saman muistan esikoisen kanssa. Vauva on laskeutunut alas, ei tosin vielä kiinnittynyt. Pissattaa kokoajan ja määrät on pieniä :) Erityisin ihanaa öisin :) Suolikin toimii liukkaasti. Esikko meni 10 päivää yli lasketun ja oon varautunu samaan tämänkin kanssa...vaikka sais jo mun puolesta tulla :) Limatulppa esikon aikana tuli 1-2 viikkoa ennen synnytystä, nyt ei oo näkynyt...

Mä en pääse painoarvioon tällä kertaa, esikon aikana olin koska mulla oli jotain pientä heittoa sokereissa. Nyt ne oli tosi hyvät kun olin sokerirasituksessa.. Neuvolan tädin mukaan tämä vaikuttaa sopusuhtaiselta, veikkas saman kokoista kun esikoinenkin, 3700 ja 51.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippä35 kirjoitti:

millaset olot muilla? minulla niiiiin kipeet lonkat että ihan suututtaa:( poika ois tulossa ja la 27.11. kävin tänään ultrassa ja painoarvio tällä hetkellä 3700g..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu