Eli taas nähtii miten työ yksi tyhjänjauhaja ja ammattivalittaja sai lykättyä laillisesti tehtyä päätöstä ja samalla poltettua minunkin verorahojani täysin turhaan.
Yhteiskunnalla pitäisi olla keinot saattaa kyseiset "tapaukset" lailliseen korvausvastuuseen aiheuttamastaan taloudellisesta vahingosta.Eiköhän se edes hieman hillitsisi näitä pöpejä rustaamaan papereitaan joissa ei ole päätä ei häntää.
Yhteiskunnalla pitäisi olla keinot saattaa kyseiset "tapaukset" lailliseen korvausvastuuseen aiheuttamastaan taloudellisesta vahingosta.Eiköhän se edes hieman hillitsisi näitä pöpejä rustaamaan papereitaan joissa ei ole päätä ei häntää.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvä että joku vastustaa.
Eikö kukaan saa miestä hiljaiseksi.
Luulis olevan aika helppoa...
Mee koittaan nynny. Laittasit ees oman nimes kun tommosia kirjoittelet.
Jaa että meinaat viedä kansalaisilta oikeuden vaikuttaa asioihin?
Mitäs siitä nyt tulisi, että päätöksistä ei saisi kukaan valittaa? Ei kai valitusoikeutta voi ottaa joltakin yksittäiseltä ihmiseltä pois, vaan se olisi otettava sitten kaikilta.
Näin sitä pieni ihminenkin voi saada paljon aikaan....
Oletteko kysynyt luvan otsikon yksityishenilöltä tähän keskusteluun hänen nimensä alla ? Suomi24 palastan säännöt kieltävät yksityishenkilön nimen käytön keskusteluissa ilman asianomaisen lupaa. Sääntöjen laiminlyönti voi aiheuttaa käyttäjän verkkoyhteyteen IP-osoite keskustelu eston. Sääntöjä ei saa rikkoa. Otsikon henkilöä koskevat aiemmat palstat on sensuroitu, säännöt kieltävät uuden saman kaltaisen palstan aloittamisen. Kerjäät verta nenästäsi ja ylläpito ottaa sinulta kohta senkat. Lukekaa säännöt - Lukekaa säännöt !!!
Suuruudenhulluutta tämä Prisman touhu. Ei hyvänen aika. 3 x suurempi kuin nykyinen Prisma suunnitteilla heillä. Ja mitäköhän sinne tulee? Jotenkin tuntuu, että S-ryhmä syö itseltään pohjan. On Terraa, Prismaa, Agrimarkettia, Multasormea, Rosso, Amarilloa. Ja kohta varmaankin Prismassa kaikki nämä mitä on tarjolla myös näissä muissa.
Ei monellakaan ole viikolla aikaa kierrellä ja katsella varsinkaan noin suuressa kaupassa. Kyllä monella perheellisellä on mielessä vain, että äkkiä ruokaostoksille ja kotiin. Ei siinä ole aikaa kierrellä ja katsella, että mitäs kivaa täällä on tarjolla.
Suuruuden hulluus vallalla Prismalla ja Citymarketilla. Ja EUn kriisi puskee päälle!
Kyseinen mies on tehnyt valittamisillaan itsensä julkiseksi ja silloin se on lain mukaan sallittua kirjoittaa nimellä asiasta, sitä en vaan ymmärrä miksi joku luulee tekevänsä palveluksen yhteiskunnalle vaikka asia on päinvastoin, nämä valittamiset eivät ole muuttaneet yhtään päätöstä, ainoastaan lykänneet ja koko tämä sarja on maksanut yhteiskunnalle paljon, paljon euroja !!!!!!!!!
Ei ole sallittua lue saatanan pässi ne säännöt ,lue ,lue !!!!
Kukaan noista säännöistä välitä..
HAHAHA ihan oikein Rahkolalle!! Toivottavasti ne loputkin hänen valituksista tyrmätään. Tollaselle ääliölle pitäis lähettää vähintään 2 miljoonan euron laskun! Miten paljon tuloja on mennyt hukkaan Kokkolalta hänen takia.