treenaatko?

Treenaatko kung fu miäs oikeasti jotain kung-fua, vai onko tuo vain nimimerkki? Jos treenaat, missä ja mitä tyyliä? Itse olen kiinnostunut kyseisistä taistelutaidoista.
2454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joo kyllä treenaan pääasiassa kiinalaisia taistelulajeja. Treenaan pääosin Bajia mutta olen myös vihdoinkin voinut aloittaa vanhan rakkauteni parissa, eli Xingyin. Tällä hetkellä treenaan ilman opettajaa Vaasassa, mutta olen piakkoin muuttamassa takaisin Helsinkiin niin pääsen taas oppimaan Lu Baochunilta. Missä paikkakunnalla itse asut? Mitä haluaisit tietää näistä kiinalaisista lajeista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--------------------- kirjoitti:

Treenaatko kung fu miäs oikeasti jotain kung-fua, vai onko tuo vain nimimerkki? Jos treenaat, missä ja mitä tyyliä? Itse olen kiinnostunut kyseisistä taistelutaidoista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu