Kuinkahan monta valelääkäriä

vielä paljastuu, kun nyt on taas uusi tapaus tullut ilmi?Pelottaako teitä ulkolaiset lääkärit, eli epäilettekö heidän ammattitaitoaan enemmän kuin kotimaisten?Mä epäilen ulkolaisten lääkäreiden kielitaitoa, eli ymmärrämmekö toisiamme riittävästi.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuskinpa se tuohon jää, saa nähdä montako löytyy. Ja voiko luottaa että kaikki löytyy.
Useiden ulkolaisten vastaanotolla käyneenä olen sitä mieltä, että kommunikointi on hieman takkuista.
Keljuinta on kun huomaa lääkärin tuskastuvan kun ei ymmärrä kaikkea sanomaani. Silloin olen jättänyt asian silleen, että olkoon, eli käynti on jokseenkin turha.
Ulkolaisten joukosta on jäänyt mieleen ihmissuhdetaidoiltaan maailman ihanin anestesialääkäri. Hoitajat sanoivat häntä hyväksi lääkäriksi, joten kai hällä oli homma hallussa.

Äänestä

Ei pidä mennä asioiden edelle.
Syyttömiähän nuo vielä on, kunnes oikeudenkäynnit on tuominneet !

Äänestä
  • Kyllä ne syyllisiä on, jos ei ole näyttää tarvittavia todistuksia tai ne on väärennettyjä.Oikeudessa annetaan tuomio tehdystä rikoksesta ja mitataan sen vaikutukset.

    Ja taas yksi lisää........

    Äänestä

  • kummakummempivalvira kirjoitti:

    Kyllä ne syyllisiä on, jos ei ole näyttää tarvittavia todistuksia tai ne on väärennettyjä.Oikeudessa annetaan tuomio tehdystä rikoksesta ja mitataan sen vaikutukset.

    Ja taas yksi lisää........

    Syytön kunnes toisin on todistettu, varsinaisuomalainen iskulause !

    Äänestä

Aivan sama kuinka monta valelääkäriä paljastuu, kun kuitenkin se yksikin on liikaa.

EI SAATANA!

Käynkö minäkin kuukausittain jollain lekurilla jonka tietämys sairauksista on luokkaa haravanvarsi??????

Ja entä ne soitot toiselle lääkärille????

Eikö ne olleetkaan neuvoo antavia kysymyksiä vaan pelkästään tietämättömyyteen vetoavia.?

Voi paksa, ja mä kun olen jo vuosia kuvitellut olevani HYVÄ SAIRAS, kun hoitava lääkäri neuvottelee toisten kanssa siitä parhaasta mahdollisesta hoitotuloksesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisarmustavalkoinen kirjoitti:

vielä paljastuu, kun nyt on taas uusi tapaus tullut ilmi?Pelottaako teitä ulkolaiset lääkärit, eli epäilettekö heidän ammattitaitoaan enemmän kuin kotimaisten?Mä epäilen ulkolaisten lääkäreiden kielitaitoa, eli ymmärrämmekö toisiamme riittävästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu