Heippa. Kysäisenpä tässä tälläista vähän "noboa" asiaa, kun rpg:t ei ole entuudestaan hirmu tuttuja... Jos peli on vielä suhteellisen alussa (hahmo vasta tasolla 9) ja on tullut nyysittyä ja picklockattua sen verran, että myyjät alkaa seuraamaan kaupoissa, niin onko mitenkään mahdollista päästä enää tavallaan hyvikseksi, esimerkiksi alkamalla tekemään vain hyviä juttuja pelissä? Vai onko varkaan leima nyt tiukasti otsassa kiinni ja ainut tapa päästä kokonaan ns. hyvikseksin on aloitta apelo alusta?
Skyrim - varastaa vai ei, mielen muutoksia
3
355
Vastaukset
- Haakon633
ainoostaan tuhoomalla kaikki kamas, jonka jälkeen myyjät ei enää "tunnista" sua.
- dirp
Kaupan omistajat aina pitävät silmällä jos lähdet hiippailemaan niiden makuuhuoneisiin tai kellareihin.
Bounty tulee päähäsi ainakun jäät kiinni jostain rötöksestä. Tällöin vartija saattaa pysäyttää sinut ja vaatii sakkojen maksun tai vankituomion, samalla kaikki hallussa olevasi varastettu tavara viedään tiettävästi johonkin todiste arkkuun kaupungin tyrmään.
http://www.youtube.com/watch?v=rt5aUdijAN8 - kunhan kysyn
Ah, kiitoksia oikein paljon vastauksista! Selvensi erittäin paljon tätä tilannetta :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077736
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085941- 835167
- 1394536
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552967
- 582928
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562046