Maajusseille ei jaeta

tukia. Kaikki pitää ansaita.
Sosiaalitukia vain jaetaan ja sentakia kaupunkilaiset eivät vokkaan ymmärtää, että joitain tukia pitää ansaita.
Sitäpaitsi maataloustukien hyöty menee suoraan kuluttajalle.
1072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kaupunkilaiset luulevat edelleen että ruoka tulee kaupasta.Sentähden ne ei ymmärrä että jollekin maksellaan "vastikkeettomia" maataloustukiaisia.Vaikka näyttäisi millaiset rätingit tahansa,niin eivät usko.

Äänestä
  • -

    Äänestä

ei usko, ei tuista eikä tunneista, kyllä sitä kaupasta niin ruokaa kuin raaka-aineita, tuottajamyynti aika lapsenkengissä.

Äänestä

-

Äänestä

Jaa,eikö ruoka tulekaan enää pelloilta taikka navetasta....

Äänestä

kaikki hoortin lyhennyksiin keskusliikkeelle, ei riitä tilamyyntiin.

Äänestä
  • kaikki kanat kanalassa..

    Äänestä

tunteja tulee 3-400h ennemmän kuin duunarilla, silti kanat hukassa, vaihtaisin alaa jos omalle kohdalle sattuis moinen tapaus, ei näköjään aina hehtaarit ja tunnit riitä tartis oikein tehdäkkin jotain.

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tukia.. kirjoitti:

tukia. Kaikki pitää ansaita.
Sosiaalitukia vain jaetaan ja sentakia kaupunkilaiset eivät vokkaan ymmärtää, että joitain tukia pitää ansaita.
Sitäpaitsi maataloustukien hyöty menee suoraan kuluttajalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu