Windows-8 tulee olemaan jättimäinen pettymys ja floppi. Ensituntumat tuosta surkeasta ja VIRUKSIA ennätysvauhtia itseensä imevästä Windows-8 purkkaräpellyksestä ovat olleet masentavia eikä kukaan täysjärkinen voi ikinä suositella huonoa Windows-8:aa. Vain järkensä menettänyt ja holhouksen alaiseksi joutava ostaa KALLIIN Windows-8:n omilla rahoillaan. Niin HUONO on Windows-8, monet huippuammattilaiset haukkuvat Windows-8:n pataluhaksi juuri sen Windows-8:n SURKEUDEN takia. En voi suositella missään tapauksessa Windowsia kenellekään.
Windows-8:aan on lisätty enemmän takaportteja niin että tekijänoikeusjärjestöt ja viranomaiset pystyvät tarkkailemaan Windowsia käyttävää henkilöä ja tarkastelemaan koneen sisältöä, koneen käyttäjän tietämättä! Törkeää!!
Windows-8 ei mene kaupaksi
13
154
Vastaukset
- 121212111121212
Kertakaikkiaan pöyristyttävää!!!!
- Windows-8
Huoh :(
- 133
>>En voi suositella
- Aytossanikin oli V8
Hyvää huomentapäivää melkein kaikille melkein tasapuolisesti
Saitko nukuttua purettuasi pahaa oloasi?
Tuntuuko tänään vielä yhtä huonolta?
Yritä kestää, et pääse ostamaan W8:a vielä piiiitkään aikaan. - ubuntu-käyttäjä
Windows 8:n suhteen tilanne on tosiaan se, että lukemani perusteella siinä on autettu tekijänoikeusjärjestöjä piraattien jahtaamisessa sallimalla koneen sisällön tarkastelu näille tekijänoikeusmafian järjestöille. Sen lisäksi Windows 8:ssa on toki tuttuun tapaan takaportit kaikille muillekin viranomaisille, mukaanlukien tietysti poliisi. Eli ei mitään syytä ostaa Windowsia jos ei aio täysin rehellistä elämää elää. Itse en aio, joten pysyn linux-käyttäjänä jatkossakin. Haluan voida säilyttää koneellani tekijänoikeuslain vastaista materiaalia (lähinnä piratebaysta ja isohuntista varastettuja elokuvia) jatkossakin. Enkä suostu alistumaan viranomaiskontrolliin muutenkaan.
Älä nyt laita niin hirveästi linkkejä noihin lähteisiisi, en millään kerkiä lukea kaikkea.
- 100% Windowsia......
Eipä tietenkään, kun sitä ei ole vielä julkaistukaan !
- analyysiä lukenut
Windows 8 tulee olemaan melkein ainoastaan tabletti/kännykkäkäyttis. Pelaajat tulevat pettymään karvaasti sen ominaisuuksiin.
- ubuntu-käyttäjä
Eli Microsoft ei jatkossa tarjoa pelaajille enää käyttöjärjestelmää. Windows menettää viimeisenkin merkityksensä. Siinä onkin kaikki syyt sekä siirtyä turvallisempaan ja huomattavasti parempaan Ubuntuun ja nykyisin jo Ubuntua käyttävillä on kaikki syyt myös pysyä jatkossakin Ubuntun käyttäjinä. Apple on Windowsin jättäville se toinen vaihtoehto.
- Ubuntu20055
http://www.tietokone.fi/uutiset/windows_8_perinteisen_tyopoydan_voi_hylata_taysin
ei Windows 8: ssa on myös mahdollisuus käyttää perinteistä työpöytää metrokäyttöliittymän kanssa eli metroa ei tarvitse käyttää. Mutta itseäni tuommoinen viranomaisten kyttäys ärsyttää - Sama virsi.....
Mutta eikös niin pitänyt olla Windows 7:kin kohdalla?! Nyt W7 on kuitenkin maailman käytetyin käyttöjärjestelmä!
Linuxpoikain ennustukset ovat menneet aina päin peetä. - windows 8
"Windows-8 tulee olemaan jättimäinen pettymys ja floppi"
Höpön löppön pöppö. Seuraava linkki kertoo selkästi että Windows 8 on jo nyt julkaisunsa jälkeen suositumpi kuin Windows 98, mikä oli kesän menestys.
Kunhan LTS julkaistaan lokakussa Windows 8:sta, niin silloin suosio tulee olemaan taattu kun se on valmis ja kaikki upuntu 10 LTS -koneet tulevat siirtymään Windows 8 koneisiin, yrityksissäkin.- windows 8
http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0
se linkki jäi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431444
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15563ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40494Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..36441- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402