Rengaspainevaroitin

Autossani rengaspainevaroitin joka hälyyttää satunnaisesti, kuinka pienestä paine-erosta kyseinen värkki hälyyttää, eilen kävin tarkistamassa paineet ja sain hälytyksen pois, tänäaamuna taas hälyytti, mutta oli toinen rengas. Ohjekirjasta en löytänyt kyseistä tietoa, näytöissä oli 0.1 baarin ero.
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ota varoitin pois käytöstä on ihan turhanpäiväinen vekotin

Äänestä

Lueppa se ohjekirja oikein tarkasti ja tee kalibrointi huolella.
Ihan pienestä sen ei pitäisi hälyytellä tai siinä on vikaa.
Itse en luottaisi tuohon systeemiin ainakaan sokeasti, vaan tarkastaisin paineet kuten ennenkin säännöllisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paineita on kirjoitti:

Autossani rengaspainevaroitin joka hälyyttää satunnaisesti, kuinka pienestä paine-erosta kyseinen värkki hälyyttää, eilen kävin tarkistamassa paineet ja sain hälytyksen pois, tänäaamuna taas hälyytti, mutta oli toinen rengas. Ohjekirjasta en löytänyt kyseistä tietoa, näytöissä oli 0.1 baarin ero.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu