Saunan lasiseinä

Hei Miten mitoitetaan sähkökiuas jos sauna on 10 kuutiota ja lasiseinää 4 neliötä? Löytyy niin monta vaihtoehtoa. Onko jollain toiminut mitoitus oikein? Olen laittamassa Harvian Kivi-kiuasta.
2192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei taida riittää tehot missään, kun yhtä kuutiota kohden pitäisi olla 1 kw lasi neliötä kohden 1 kw lisää, eli sinun tapauksessa 14 kw.

Äänestä
  • Hei Kiitos neuvosta. Sauna pelaa kuin unelma. Harvia antaa hyvät löylyt ja lasiseinä tilattiin kätevästi Sisustalasilla verkkokaupasta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olivia3 kirjoitti:

Hei Miten mitoitetaan sähkökiuas jos sauna on 10 kuutiota ja lasiseinää 4 neliötä? Löytyy niin monta vaihtoehtoa. Onko jollain toiminut mitoitus oikein? Olen laittamassa Harvian Kivi-kiuasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu